پیروزی شاگردان لوزانو در آزادی/ولاسکو با شکست تهران را ترک می کند

دوشنبه 14 تیر 1395 - 00:15
کد مطلب: 658917
اایران

شاگردان لوزانو در آخرین دیدار خود در لیگ جهانی 2016 در تهران به مصاف شاگردان ولاسکو رفته اند.

به گزارش ایسکانیوز،شاگردان لوزانو در هفته دوم با بلغارستان، برزیل و صربستان همگروه بودندکه در برابر بلغارستان به پیروزی رسیدند اما در دیدار با برزیل و صربستان مغلوب شدند. ایران در هفته نخست مقابل برزیل و آمریکا باخت و یک برد برابر آرژانتین به دست آورد.

بلند قامتان ایران در هفته سوم با تیم های صربستان، ایتالیا و آرژانتین هم گروه است که در نخستین دیدار خود موفق شدند با نتیجه 3 بر2 از سد صربستان بگذرند و در دومین دیدار با نتیجه 3 بر صفر مغلوب ایتالیا شدند.

آرژانتین هم از 8 بازی گذشته خود 3 پیروزی و 5 باخت کسب کرده و با 9 امتیاز در جایگاه هشتم جدول رده بندی ایستاده اند.

بازیکنان تیم ایران ست اول را با قدرت شروع کردند و در همان امتیازات ابتدایی فاصله را با حریف زیاد کردند به طوری که وقت استراحت فنی اول به سود ایران نواخته شد. در ادامه بازیکنان آرژانتین با استفاده از دفاع منسجم روی تور و اسپک‌های هدفمند خیلی زود امتیازات عقب افتاده را جبران کردند و به یک قدمی ایران رسیدند، اما این بازیکنان کشورمان بودند که زنگ وقت استراحت فنی دوم را نیز به سود خود به صدا درآوردند.

در ادامه ست اول بازی بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد، اما آرژانتینی‌ها خیلی زود نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه در امتیاز 19 بر 18 برای نخستین بار در طول مسابقه از ایران پیش افتادند تا کار حساس‌تر از قبل دنبال شود.

این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران به پایان رسید.

بازی در ست دوم بسیار نزدیک دنبال شد و در مقطعی ایران و در دقایقی نیز آرژانتینی‌ها برتر بودند هر چند چربش حریف بیشتر بود، اما کار بسیار نزدیک و پایاپای دنبال شد و بازی در امتیاز 21 برابر شد، اما این بازیکنان آرژانتین بودند که به امتیاز 23 رسیدند که همین باعث شد لوزانو بلافاصله درخواست وقت استراحت کرد، اما این حربه هم افاقه نکرد و در نهایت این ست با نتیجه 25 بر 22 به سود حریف به پایان رسید تا همه چیز به تساوی کشیده شود.

بازیکنان کشورمان در حالی بازی را در ست سوم آغاز کردند که نبض میدان را در اختیار داشتند و خیلی زود توانستند فاصله را با حریف زیاد کنند به طوری که صدای زنگ وقت استراحت فنی اول با امتیاز 8 بر 4 به سود ایران به صدا درآمد.
اما بازیکنان آرژانتین خیلی زود این فاصله را کم کردند و اختلاف را به حداقل رساندند تا کار در امتیاز 11 بر 10 پیگیری شود. در ادامه این بازیکنان ایران بودند که بهتر کار کردند و با رسیدن به امتیاز 16 در مقابل 12 وقت استراحت فنی دوم را در اختیار گرفتند.
بازکنان آرژانتین با سرویس‌های هدفمند و اسپک‌های قدرتمند خیلی زود نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه در نهایت موفق شدند در ستی که حتی فاصله امتیازات آنها با ایران به 4 رسید در نهیات با نتیجه 25 بر 21 پیروز شوند.

در ست چهارم هم این ایران بود که بازی را با قدرت آغاز کردند و تایم استراحت فنی اول را با نتیجه 8 بر 6 به سود خود رقم زدند. این بازی خوب در ادامه هم پیگیری شد به طوری که مانند ست‌های قبلی ایران زودتر به امتیاز 16 رسید تا زمان دوم اسرتاحت فنی نیز با ختلاف 3 امتیاز به سود ایران باشد، اما باز هم این آرژانتی‌ها بودند که از اینجا به بعد نبض بازی را در دست گرفتند و خیلی زود امتیازات از دست داده را جبران کردند به طوری که نتیجه در امتیاز 18 برابر شد تا ادمه این ست حساس‌‌تر از قبل پیگیری شود.
در ادامه، بازی با برتری ملموس ایران پیگیری شد و در حالی‌که 23 بر 21 از حریف پیش افتاد در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید.

نهایتا تیم ملی کشورمان با آبشار حمزه زرینی با امتیاز 16 بر 14 پیروز میدان شد.

601/607

96 / 14
کد خبر: 658917 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار