دربی 83/ عدد 6 خوش یمن پرسپولیس یا استقلال؟

دربی 83، پنجمین تقابل سرخابی های پایتخت در شهریورماه و سومین جدال در هفته ششم است.

به گزارش ایسکانیوز، دیشب مراسم قرعه کشی لیگ برتر فوتبال کشورمان در دوره شانزدهم برگزار شد و 16 تیم حاضر در مسابقات رقبای خود را به تفکیک هر هفته شناختند. در این بین مشخص شد دربی 83 بزرگ پایتخت در تاریخ 26 شهریورماه 1395 در چارچوب هفته ششم لیگ شانزدهم برگزار خواهد شد.

در ادامه نگاهی می اندازیم به بازی های سرخابی های پایتخت در شهریورماه و همچنین دیدارهای این دو تیم در هفته ششم تاریخ لیگ برتر:

دیدارهای استقلال - پرسپولیس در شهریورماه:

دربی 12: 52/6/16 : پرسپولیس 6 - صفر استقلال

دربی 71: 90/6/25: استقلال 2- صفر پرسپولیس

دربی 75: 91/6/3: استقلال صفر-صفر پرسپولیس

دربی 77: 92/6/15: پرسپولیس صفر-صفر استقلال

همانطور که مشاهده می کنید این دو تیم بیش از این چهار بار در شهریورماه مقابل هم قرار گرفتند که حاصل آن یک برد برای هر کدام از دو تیم و دو مساوی بوده است. البته پیروزی تاریخی 6برصفر پرسپولیس مقابل تاج سابق همواره مورد توجه هواداران سرخپوشان تهرانی بوده است.

شایان ذکر است که این دو تیم هیچگاه در روز 26 هیچ ماهی با یکدیگر تاکنون بازی نکرده اند و دربی 83 اولین بازی این دو تیم در این روز از ماه است.

دربی های پرسپولیس - استقلال که در هفته ششم لیگ برتر برگزار شده است:

لیگ چهارم: پرسپولیس صفر-صفر استقلال در نهایت فولاد خوزستان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

لیگ دوازدهم: استقلال صفر-صفر پرسپولیس در نهایت استقلال تهران موفق شد با هدایت امیر قلعه نویی قهرمان لیگ برتر شود.

همانطور که ملاحظه می کنید تاکنون دو بار در تاریخ لیگ برتر دیدار دربی در هفته ششم برگزار شده است که ماحصل آن دو تساوی بدون گل بوده است. باید امیدوار بود سومین جدال این دو تیم در این هفته باز هم بدون گل نباشد.

طرفداران استقلال هم می توانند به این مساله خوشبین باشند که تاریخ نشان می دهد اگر بازی دربی در هفته ششم برگزار شود احتمال قهرمان شدن آنها هست و همچنین رقیب سنتی شان هیچ شانسی برای قهرمانی ندارد!

604/601

کد خبر: 661671