عادل بزدوده: فقدان جریان تئاترعروسکی جفا به تماشاگران است

جمعه 25 تیر 1395 - 18:25
کد مطلب: 662052
عادل بزدوده

یک فعال عروسکی با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی کلان برای این گونه از نمایش گفت: نبود جریان روتین در نمایش عروسکی، جفا به مردمی است که امکان پیدا نمی کنند درطول سال از این آثار دیدن کنند.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ازشانزدهمین جشنواره بین المللی تئاترعروسکی تهران مبارک، عادل بزدوده که با نمایش کوزه عسل نیست در این دوره از جشنواره حضور دارد افزود: نباید تمام زحمات گروه های تئاترعروسکی به 2 اجرا در جشنواره منحصر شود بلکه یا یک برنامه ریزی میان مدت و بلندمدتی می توان خروجی جشنواره تئاتر عروسکی در طول سال روی صحنه برود و تماشاگران علاقه مند امکان تماشای این آثار را پیدا کنند.
وی خواستارهمراهی مدیران فرهنگی با برگزارکنندگان جشنواره تئاترعروسکی شد و ادامه داد: در تمام استان ها گروه های فعال تئاتر کودک و عروسکی داریم که با یک برنامه ریزی درست می توانند نمایش های انان را در طول سال به صحنه بیاورند.
طراح عروسک مجموعه های خونه مادر بزرگه و قصه های تا به تا اضافه کرد: از سوی دیگر این گروه ها می توانند نمایش های خود را در دیگر شهرها نیز اجرا کنند تا فرصت تبادل تجربه و شکوفایی هر چه بیشتر برای گروه های مختلف فراهم شود و از سوی دیگر، این گروه ها که شغل شان فعالیت هنری است، امکان ارتزاق پیدا می کنند و تنگناهای اقتصادی شان برطرف خواهد شد.
کارگردان نمایش آهای تو دیگه کی هستی؟ با اشاره به جمعیت جوان کشور افزود: یکی از بهترین شیوه ها برای آموزش و فرهنگ سازی برای این جمعیت جوان این است که مسایل را از طریق تئاتر عروسکی مطرح کنیم .ازآنجاکه معمولا در کنار بچه ها، خانواده ها یا مربیان مدارس هم به تماشای آثار می نشینند، این فرهنگ سازی برای آنها نیز انجام می شود.
بزدوده خاطرنشان کرد: امیدوارم کار من فقط دو اجرا در جشنواره نداشته باشد و از همین حالا اعلام می کنم گروه ما آمادگی اجرای این نمایش در تمام استان ها را دارد و از این موضوع استقبال می کنیم.
شانزدهمین جشنواره بین المللی تاتر عروسکی تهران - مبارک از اول تا هفتم شهریورماه در تهران برگزار می شود.

508

91 / 26
کد خبر: 662052 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار