واکنش امیرعبداللهیان به برخی تحلیل ها درباره تغییر در سیاست های منطقه ای وزارت خارجه با تغییر سمت وی

چهارشنبه 30 تیر 1395 - 11:03
کد مطلب: 663550
معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه

معاون سابق عربی آفریقای وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه امنیت منطقه ای و جهانی در مبارزه با تروریسم مرهون فرماندهی سردارسلیمانی است گفت: ایران درباره تامین حداکثری امنیت ملی با هیچ کس، تعارف ندارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،حسین امیرعبداللهیان با رد برخی تحلیل ها درباره تغییر در سیاست های منطقه ای وزارت خارجه با تغییر سمتش گفت : سیاست خارجی جمهوری اسلامی اصول ثابت و روشنی در چارچوب قانون اساسی و اتکا بر مباحث کارشناسی در شورای عالی امنیت ملی دارد که در نهایت به تایید مقام معظم رهبری می رسد.

وی افزود:‌ دستگاه دیپلماسی ملزم است که در چارچوب این فرایند راهبردها و سیاست های ثابت را با روش هایی که متناسب با مقتضیات زمان است اجرا کند و قطعا همکارانم در دستگاه دیپلماسی آن را پیگیری می کنند و شخص وزیر نیز با نگاه به این اصول و با در نظرگرفتن راهبردها، سیاست های منطقه ای کشور را مدیریت خواهد کرد.

امیرعبداللهیان اضافه کرد : در عین حال ممکن است در روش ها ، افراد یا تیم های کارشناسی و مدیریتی کارها را سلایق مختلف پیگیری کنند اما مهم این است که تغییری در اصول سیاست خارجی کشور وجود ندارد.

معاون سابق عربی آفریقای وزیر امور خارجه همچنین درباره موقعیت و شرایط محور مقاومت در مقایسه با جبهه صهیونیستی ـ تکفیری تاکید کرد : تردیدی نیست که در ورای تحولات سوریه و رویدادهای منطقه مثلثی متشکل از نظام سلطه با تلاش های آشکار و پنهان آمریکا ، اقدامات و تحرکات رژیم صهیونیستی و اقدامات عوامل تکفیری و تروریستی وجود دارد که هر یک سهمی در بی ثبات کردن و ایجاد خسارت بر منطقه دارند .

وی گفت : با وجود خسارات انسانی و مالی که این تحولات بر سوریه وارد کرده نظام سیاسی سوریه حفظ شده و این مثلث نتوانسته است ساختار سیاسی این کشور را تغییر دهد.

امیرعبداللهیان افزود : نباید فراموش کنیم در ابتدای بحران سوریه از حدود 5 سال پیش بیش از 81 کشور تلاش کردند نظام سیاسی سوریه را سرنگون کنند اما با وجود اقدامات تروریست ها و حمایت های آشکار و پنهان برخی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای در نهایت شکست خوردند .

کارشناس ارشد مسائل راهبردی تصریح کرد : امروز شاهد بودیم که همان کشورها که از تروریسم برای پیشبرد اهداف نادرستشان در سوریه ، عراق ، لبنان، یمن و دیگر کشورهای منطقه استفاده ابزاری می کردند ، خودشان هدف قرار گرفتند و با وجود فشارهای وارده اکنون این محور مقاومت است که برتر است .

وی افزود :‌ محور مقاومت امروز می تواند با اقتدار و با صدای بلند به جهانیان اعلام کند که همزمان در مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی و تروریسم تکفیری قدم بر می دارد .

امیرعبداللهیان اضافه کرد : آمریکا و برخی کشورهای منطقه به علت سیاست های غلط هیچ پیروزی ملموسی کسب نکرده اند جز اینکه خسارات فراوان بر اثر این سیاست ها به منطقه وارد شده است .

205/201

101 / 29
کد خبر: 663550 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار