گروه تئاتر «بین» برای کارگاه تعاملی فراخوان  داد

گروه تئاتر «بین» برای حضور در ششمین پروژه مرکز مطالعات اجرایی قشقایی فراخوانی منتشر کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی گروه، گروه تئاتر «بین» به سرپرستی شهاب آگاهی برای حضور در ششمین پروژه مرکز مطالعات اجرایی قشقایی فراخوانی را به منظور شرکت در «کارگاه تعاملی» منتشر کرد.

در متن فراخوان گروه تئاتر «بین» آمده است:

«گروه تئاتر «بین»، که با تکیه بر پشتوانه‌های بازیگری و موسیقایی، پیش از این نمایش‌های «مده‌آ»، «مکبث» و «وقتی ما مردگان برمی‌خیزیم» را در سال‌های اخیر به صحنه برده و در سال گذشته جایزه ویژه جشنواره تئاتر فجر را به خود اختصاص داد، فراخوانی را منتشر کرده است. این فراخوان که برای دعوت از هنرمندان، به منظور شرکت در کارگاه تعاملی این گروه، در تالار قشقایی منتشر شده و طبق اعلام رسمی مرکز مطالعات قشقایی، پروژه‌ پیشنهادی «گروه تئاتر بین»، تحت عنوان «پروژه‌ی تبادل»، به عنوان یکی از پروژه‌های منتخب آن مرکز، از 17 مرداد تا 28 مرداد، در سالن قشقایی به اجرا در خواهد آمد:

- تئاتر ورزیدن در «گروه تئاتر بین»، به مثابه پرداختن به پژوهشی عملی ا‌ست. پژوهشی برای تنفس در فرهنگی هرچه پویاتر. پژوهشی که تجربیات و دستاوردهایی را، در زمینه‌ چگونگی‌ پرداختن به تئاتر باعث شده است. تئاتری که در آن، مختصات «حضور» اجراگر، از همزمانی فعالیت ماهیچه، موسیقی و ذهن او، در شبکه «حضور» دیگران، هویت می یابد. حضوری که فراتر از مرزهای تئاترِ مرسوم است و خود را در جهان پرفورمنس به تعریف می‌گذارد.

- قصد داریم تا با برگزاری کارگاه‌های تعاملی در پروژه گروه تئاتر بین، تحت عنوان پروژه تبادل، در مرکز مطالعات قشقایی، نتایج، دستاوردها و تجربیات سیر پژوهشی‌مان را با علاقمندان به اشتراک بگذاریم . امیدواریم که این دعوت به چشم تمام فعالان هنر و دوستداران فرهنگ برسد:

- این کارگاه‌ها از تاریخ 17 مرداد تا 28 مرداد، هر روز از ساعت 10 الی 14، برگزار خواهد شد.

- کارگاه‌ها با اتکا بر تجربیات عملی گروه و با تمرکز بر فعالیت‌های جسمانی، موسیقایی و بداهه پردازی در راستای اجرایی نمودن متن نمایشی برگزار خواهد شد.

- شرکت‌کنندگان در این کارگاه‌ها از طریق مصاحبه، از میان علاقه‌مندان انتخاب خواهند شد.

505502

کد خبر: 663615