سومین جشنواره همایون خرم افتتاح شد

سومین جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم (نوای خرم 3) پنجشنبه شب چهاردهم مرداد ماه با حضور تعدادی از هنرمندان، اجرای چند برنامه موسیقایی و تقدیر از یک عکاس پیشکسوت موسیقی آغاز شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از از روابط عمومی سومین جشنواره و جایزه موسیقی همایون خرم (نوای خرم ۳)، مراسم افتتاحیه سومین جشنواره و جایزه موسیقایی همایون خرم(نوای خرم 3) پنجشنبه شب چهاردهم مرداد ماه با حضور تعدادی از هنرمندان، اجرای چند برنامه موسیقایی و تقدیر از یک عکاس پیشکسوت موسیقی در فرهنگسرای ارسباران تهران برگزار شد.

تقدیر از محمد دولو عکاس پیشکسوت موسیقی به پاس سال ها تلاش در عرصه عکاسی موسیقی یکی از بخش های آیین افتتاحیه بود که با حضور بردیا صدرنوری دبیر جشنواره و مدیر موسسه فرهنگی هنری «راد نو اندیش» ، محسن سلیمانی مدیر فرهنگسرای ارسباران، رضا خرم فرزند زنده یاد همایون خرم و ناصر ایزدی مدیر بخش موسیقی موسسه «راد نو اندیش» انجام گرفت.

دولو حین اجرای این مراسم تقدیر گفت: نزدیک به 60 سال است که به طور مستمر با هنرمندان فعال عرصه موسیقی در ارتباط هستم و این باعث افتخار من است که موفق به عکاسی بسیاری از هنرمندان و استادان این عرصه شدم. جالب اینکه خیلی از هنرمندانی که امروزه به عنوان استاد و مدرس موسیقی مشغول به فعالیت هستند، عزیزانی بودند که من در دوره کودکی ، زمانی که در اردوهای مدرسه حضور پیدا می کردند، عکاسی می کردم و امشب باعث مباهات و افتخار من است که در میان برخی از آنها حضور پیدا کرده ام.

رضا خرم فرزند زنده یاد همایون خرم نیز در بخش دیگری از مراسم پیامی را قرائت کرد که متن آن به شرح زیر است:

« بسیار شادمان و هزاران بار خداوند را شاکر هستیم که «نوای خرم» وارد سومین سال از وجودش شد.افزایش شوق و ذوق در کودکان و نوجوانان نسبت به موسیقی اصیل و غنی ایرانی، تلاش فراوان و همت و اراده محکم این عزیزان برای یادگیری ظرایف موسیقی اصیل ایرانی توام با تمرین و ممارست، ترویج بیش از پیش اخلاق مداری در میان این طیف، از مهم ترین اهداف و دستاوردهای این جشنواره تا کنون است. به هر ترتیب دست اندرکاران این رویداد در تلاشند تا تاکید کنند موسیقی اصیل ایرانی بسیار غنی است و اگر کاستی وجود دارد، نیازمند تلاش بیشتر اهالی موسیقی ایرانی است.

تودرخت خوب منظر همه میوه ای و لیکن چه کنم به دست کوته که نمی رسد به سیبت (سعدی)

امیدواریم که در سایه تلاش با عشق و خلوص از این درخت ریشه دار و پرثمر بهره وافر گرفته شود. ما امشب گرد هم آمدیم تا سومین دوره جشنواره و جایزه همایون خرم «نوای خرم» را آغاز نماییم، از پوستر آن رونمایی کنیم و اجرای برگزیدگان گروهی دوره دوم و بخشی از ثمره جشنواره را شاهد باشیم.

از مجموعه نجیب و زحمتکش موسسه فرهنگی هنری رادنواندیش تشکر فراوان دارم. زیرا اجرای چنین برنامه هایی با این گستردگی مخاطب به وسعت ایران عزیز با این نظم توسط بخش خصوصی جز با عشق و دریادلی مقدور و ممکن نیست. ما همواره بر این باور بودیم که روح بزرگ پدر همواره نیروی حرکه اصلی این حرکت است. روح ایشان و تمام بزرگان از دست رفته موسیقی اصیل ایرانی شاد.»

رونمایی از پوستر سومین جشنواره و جایزه «نوای خرم» نیز بخش دیگری از مراسم افتتاحیه بود که در این بخش رضا خرم و محمد دولو از پوستر جشنواره را رونمایی کردند.

اجرای چندین قطعه موسیقایی به آهنگسازی استاد همایون خرم در بخش های مختلف مراسم با هنرمندی هنرمندان کودک و نوجوان دوره های گذشته جشنواره و جایزه «نوای خرم» بخش عمده مراسم افتتاحیه را تشکیل می داد.

502502

کد خبر: 667750