مدیر مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر فجر معرفی شد

سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، طی حکمی میلاد اکبرنژاد را به عنوان مدیر مسابقه نمایشنامه نویسی جشنواره معرفی کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر، میلاد اکبرنژاد که از نمایشنامه نویسان خلاق و با تجربه عرصه حرفه ای تئاتر کشور است به عنوان مدیر مسابقه نمایشنامه نویسی سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شد. در حکم انتصاب ، پیگیری و نظارت بر فرایند انتخاب آثار و معرفی 10 اثر برگزیده گروه داوری جهت خوانش آثار ، برگزاری جلسات نقد و تبادل نظر درباره نمایشنامه های منتخب ، ایجاد زمینه جهت معرفی نمایشنامه­های برگزیده به جامعه تئاتر با حضور هنرمندان، متخصصان و گروههای حرفه­ای تئاتر، و پیگیری آماده سازی چاپ و انتشار مطلوب آثار در هماهنگی با بخش انتشارات و پزوهش جشنواره ، از جمله نکات مورد تأکید در مدیریت بهینه ی این بخش ذکر شده است.

میلاد اکبر نژاد متولد 1354 اشکنان در استان فارس ، دانش آموخته ی مقطع کارشناسی ارشد گارگردانی تئاتر از دانشگاه تهران است . از مجموعه نمایشنامه های نگاشته ی وی می توان به آثاری چون «شهرزاد هورالهویزه » ، « شکسپیر آوریل 1999 » ، « شکسپیر خون 2003» ، «دانتون » و « 2011 بیداری در نورنبرگ» اشاره کرد. اکبرنژاد برنده جوایز بسیاری در عرصه نمایشنامه نویسی در جشنواره های ملی و بین المللی تئاتر از جمله نویسنده برگزیده مسابقه ایران در جشنواره بین المللی تئاتر فجر برای نمیشنامه ی «کابوس وقتی کاپوچینو تمام می‌شود » و نویسنده برتر دومین همایش تئاتر عاشورایی برای نمایشنامه « حقیقت دارد ... » بوده و تعدادی از آثار وی نیز به چاپ رسیده است.
سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی یکم تا دوازدهم بهمن ماه۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.
503502

کد خبر: 668265