تصویب امکان کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته های بدون آزمون غیرپزشکی با مصوبه هیات امنای استانی

چهارشنبه 27 مرداد 1395 - 18:37
کد مطلب: 670624
جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی

صد و هفتاد و یکمین جلسه هیات رییسه دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با ریاست دکتر حمید میرزاده و حضور اعضا برگزار شد.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر میرزاده در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ جانفشانی ها و صبر و فداکاری آزادگان سرافراز گفت: بازگشت آزادگان به میهن، برای نظام و انقلاب یک پیروزی بود.

وی همچنین نامه صدام حسین به رییس جمهور ایران هاشمی رفسنجانی">آیت الله هاشمی رفسنجانی را نشان اوج صلابت و قدرت ایران و ذلت دشمن دانست و آن را نشانه پیروزی ایران در جنگ تحمیلی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه به عنوان نماینده رییس جمهور در قصرشیرین مسئولیت استقبال از آزادگان را بر عهده داشت، به دیدار روز گذشته جمعی از آزادگان با هاشمی رفسنجانی">آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد.

میرزاده ضمن بیان برخی گلایه های آزادگان در جلسه دیروز از عدم اجرای قانون جامع ایثارگران درخصوص ایشان، تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی پیشگام اجرای این قانون است. باید مفاد این قانون در مورد تمامی آزادگان دانشگاه‌ آزاد اسلامی به طور کامل اجرا شود.

دکتر میرزاده به مقاومت ها و سختی هایی که آزادگان در دفاع مقدس و در راه نظام متحمل شده اند، اظهار داشت: باید حقی که این عزیزان بر گردن ما دارند، ادا شود.

در صدوهفتادویکمین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد طبق خواسته آزادگان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی در تبصره مربوط به بازنشستگی اساتید و اعضای هیات علمی، آزادگان و ایثارگران را از این تبصره استثنا کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تقدیر هاشمی رفسنجانی">آیت الله هاشمی رفسنجانی از قهرمانان رباتیک و فعالیت هایی که در 3 سال اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته، گفت: این تقدیر، مسئولیت ما را دوچندان می کند.

وی همچنین با اشاره به جلسات شورای دانشگاه استان های دانشگاه آزاد اسلامی که در سازمان مرکزی برگزار می شود، از معاونان و اعضای هیات رئیسه خواست نسبت به اجرای مطالبات واحدها از اشخاص حقیقی و حقوقی اهتمام جدی داشته باشند.

در ادامه، دکتر حسین زاده لطفی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ضمن ارائه گزارشی از کمیسیون شماره یک هیات رئیسه اظهار داشت: در مجموع ثبت نام برای واحدهای بین المللی دانشگاه، ٢/٥برابر رشد داشته که نشان از اقبال به دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه تحصیلات تکمیلی و در شبکه بین المللی دانشگاه است.

به گفته دکتر حسین زاده لطفی، در این کمیسیون بخشنامه معادل سازی موظفی اساتید با فعالیت های فرهنگی، فعالیت در زمینه اقتصاد دانش بنیان، تدریس در کارگاه ها و دوره های توانمندسازی و نیز فعالیت های پژوهشی مطرح شد.

وی این امر را زمینه ساز تشویق استادان دانشگاه به حضور در فعالیت های فرهنگی، پژوهشی و ارائه آموزش های کاربردی و اقتصاد دانش بنیان دانست و مورد تشویق قرار گرفت.

در ادامه، دکتر سیدطه هاشمی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیز با ارائه گزارشی از مصوبات کمیسیون شماره 2 هیات رئیسه گفت: در این جلسه مقرر شد کارنامه سلامت، علاوه بر دانشجویان، برای کارمندان و اعضای هیات علمی نیز صادر شود.

همچنین با توجه به گزارش کمیسیون شماره 2 و با توجه به تأکیدات ریاست هیات امنا و رئیس دانشگاه، با توجه به اینکه در قانون جامع ایثارگران درخصوص جانبازان زیر 25درصد موردی ذکر نشده، مقرر شد برای تجلیل از ایثارگران، برای دانشجویان جانباز 10 تا 24درصد و همسر و فرزندان آنها، مجوز یک ترم میهمانی صادر شود.

اعطای امتیازات جدید براساس قانون جامع ایثارگران

در ادامه این جلسه، اجرایی شدن اعطای امتیازات جدید براساس قانون جامع ایثارگران برای جانبازان، ایثارگران و آزادگان مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

به موجب این مصوبه، تخصیص 25درصد از نیازهای استخدامی به ایثارگران، خانواده شاهد، جانبازان و آزادگان،

معافیت مالیاتی حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر شاهد، جانبازان و آزادگان، پرداخت مرخصی استحقاقی آزادگان شاغل در طول ایام اسارت پس از استعلام از ستاد کل آزادگان و ایثارگر ان از طریق اداره کل ایثارگران دانشگاه، جذب حداقل 20درصد هیات علمی از بین جامعه ایثارگران و... در دستورکار دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفت.

دکتر امیری خزانه‌دار دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر رهنمای رودپشتی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی دانش بنیان گزارشی درخصوص صورت های مالی و تراز مالی سال 1394 ارائه کردند. براساس این گزارش، تراز مالی سال گذشته دانشگاه مثبت بوده است.

امکان کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته های بدون آزمون غیرپزشکی با مصوبه هیات امنای استانی

همچنین در ادامه، امکان کاهش شهریه کاردانی و کارشناسی رشته های بدون آزمون غیرپزشکی با مصوبه هیات امنای استانی به تصویب اعضای هیات رئیسه رسید. به این ترتیب در صورت تصویب هیات امنای هر استان، در برخی رشته های کاردانی و کارشناسی این امکان وجود دارد که شهریه ها نسبت به سال قبل افزایش نداشته باشد.

براساس این گزارش، روند کاهش واحدهای زیان ده در دانشگاه همچنان ادامه دارد و بر این اساس با توجه به صرفه جویی ها، استفاده بهینه از امکانات، کاهش هزینه های جاری، افزایش درآمدهای غیرشهریه ای و بهبود فرآیندها، این روند ادامه خواهد یافت.

دکتر میرزاده ضمن تشکر از تمامی معاونان، مدیران و همکاران مالی، برنامه ریزی و خزانه داری، با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نتیجه پس انداز مردم است، از ایشان خواست با دقت، صداقت و امانتداری بیش از پیش به فعالیت های خود ادامه دهند.

مهندس نقیزاده نیز ضمن ارائه گزارشی از دفتر پیگیری های ویژه و سامانه ارتباط مستقیم با ریاست دانشگاه، کلیات طرح راهبردی تعالی تحصیلی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های اولویت‌دار نقشه جامع علمی کشور را مطرح کرد که کلیات آن به تصویب رسید و مقرر شد جهت جمع‌بندی نهایی در کمیسیون های تخصصی هیات رئیسه مطرح شود.

20101

12 / 27
کد خبر: 670624 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار