افزایش ۵ درصدی اجاره بهای خوابگاه ها/ اعلام نرخ جدید غذا

یکشنبه 31 مرداد 1395 - 10:12
کد مطلب: 671316
خوابگاه دختران

رئیس صندوق رفاه دانشجویان از عادلانه سازی قیمت غذا و اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت: اجاره‌ بهای خوابگاه‌های به طور متوسط ۵ درصد افزایش می یابد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از مهر، ذوالفقار یزدان مهر گفت: هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ مصوب کرد، نرخ اجاره‌ بهای خوابگاه‌هایی که در رتبه‌های ۴ و ۵ قرار گرفته اند که تعداد آنها کم هم نیست؛ افزایش نداشته باشد.

وی افزود: همچنین مصوب شد، اجاره بهای خوابگاه‌هایی که در رتبه ۳ قرار دارند، پنج درصد و اجاره‌بهای خوابگاه‌هایی که در رتبه‌های ۱ و ۲ قرار دارند، ۱۵ درصد افزایش یابد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم خاطرنشان کرد: به طورکلی می‌توان گفت نرخ اجاره‌بهای خوابگاه‌ها به طور متوسط حدود ۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به عادلانه سازی اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی در سال تحصیلی جدید گفت: اجاره بهای خوابگاه ها در سال ۹۳، ۲۲ درصد، درسال ۹۴، ۱۴.۳ درصد و در سال تحصیلی جدید به طور متوسط حدود ۵ درصد افزایش داشته است که نشان از عادلانه سازی اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی دارد.

یزدان مهر تاکید کرد: اجاره بهای خوابگاه ها در حالی عادلانه سازی شده است که حدود ۴ درصد خوابگاه های دانشگاه های سراسری در رتبه یک و دو قرار دارد و ۳۷ درصد خوابگاه ها در رتبه ۴ و ۵ قرار گرفته اند.

اعلام نرخ غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید

وی با اشاره به نرخ غذای دانشجویی در سال تحصیلی جدید نیز گفت: در بحث غذای دانشجویی نیز تلاش ما در عادلانه سازی قیمت ها بوده است به طوریکه نرخ غذای دانشجویی در سال ۹۳ حدود ۲۵ درصد، در سال ۹۴، ۱۴.۳ درصد و در سال تحصیلی جدید ۱۲.۵ در صد بوده است.

20101

12 / 27
کد خبر: 671316 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار