مولاوردی: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در بعد ملی اجرا می‌شود

چهارشنبه 24 شهریور 1395 - 15:54
کد مطلب: 677782
مولاوردی

معاون امور بانوان ریاست جمهوری از نمایشگاه زنان و تولید ملی به عنوان یک فعالیت ثمر بخش در حوزه‌‍‌ توانمند سازی زنان سرپرست خانوار نام برد و گفت که این طرح توانایی اجرایی شدن در سطح ملی را دارد.

به گزارش ایسکانیوز، شهیندخت مولاوردی با بیان اینکه در حال حاضر مشغول جمع‌بندی طرحی در رابطه با توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با همین نگاه هستیم، افزود: در بررسی‌هایی که انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که کارهای متعددی در حال انجام است اما به تنهایی هیچ‌کدام توانایی اثربخشی در سطح ملی را ندارد.
معاون رییس‌جمهور در امور بانوان با اشاره به تجربیات ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری در این زمینه توضیح داد: یک همکاری شبکه‌ای را در شهر ری شروع کردیم و در این منطقه طرحی را به صورت آزمایشی شروع اجرا کردیم که شهرداری هم در اجرای این طرح کنار ما بود.
مولاوردی معتقد است طرحی که دولت با کمک شهرداری برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ارائه خواهد کرد، یک مدل موثر حمایتی است که تنها به حمایت ختم نمی‌شود بلکه به دنبال نوعی توانمندسازی است که در نهایت به کارآفرینی ختم شود.
او ادامه داد: در طرحی که ارائه خواهد شد گروه‌های هدف ما نه تنها خودشان توانمند می‌شوند بلکه به تدریج از چرخه‌ی حمایت خارج و به یک کارآفرین تبدیل می‌شوند. این یک مدل موثر توانمندسازی است که ما سعی می‌کنیم با کمک هم و با تبادل تجربیاتی که وجود داشته و با الگوگیری از تجربیات موفق به آن دست پیدا کنیم.


معاون رییس جمهور با اشاره به اقتصاد مقاومتی و لزوم حمایت از کالای داخلی گفت: با توجه به این که یکی از مولفه‌های اقتصاد مقاومتی درون‌زا بودن آن است، به نظر می‌رسد برپایی این نمایشگاه به ویژه در سالی که تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است، مصداق این نامگذاری است.
او در رابطه با درون‌زا بودن اقتصاد مقاومتی گفت: مهم‌ترین ویژگی درون‌زا بودن اقتصاد مقاومتی توجه به تولیدات ملی، اهمیت دادن به این تولیدات و روی‌آوری به مصرف کالای داخلی است که نهایتا به افزایش تولید ملی، رونق اقتصادی کشور و اشتغال‌زایی منجر خواهد شد که یکی از اولویت‌های اساسی دولت یازدهم هم همین محورهاست.
او برپایی نمایشگاه‌های این چنینی را عامل جلب توجهات به سمت این حوزه و نتایج آن دانست و با اشاره به فعالیت‌های شهرداری تهران در رابطه با حمایت از زنان سرپرست خانوار ادامه داد: می‌بینیم که شهرداری تهران هرسال این موضوع را در دستور کار خودش قرار می‌دهد. هر دوره در مقایسه با سال‌های گذشته شاهد پیشرفت در کیفیت و تنوع کارها هستیم و امیدواریم این روند صعودی هرسال ادامه داشته باشد.


این فعال امور زنان همچنین در رابطه با کیفیت کالاهای عرضه شده در این دوره از نمایشگاه زنان و تولید ملی گفت:در سه سال گذشته، توفیق داشتم در هر دوره از این نمایشگاه حضور داشته باشم؛ چرا که این کار ارزشمندی که صورت گرفته برایم بسیار مهم است و هرسال حداقل برای بازدید از این آثار به نمایشگاه می‌ایم و از نزدیک در جریان تلاش‌ و زحمات برگزارکنندگان نمایشگاه و کسانی که محصولات و آثار خودشان را ارائه داده‌اند، قرار می‌گیرم. امسال نیز مانند دوره‌های پیشین توفیق پیدا کردم تا در نهمین دوره از نمایشگاه زنان و تولید ملی حضور پیدا کنم. تا جایی که فرصت پیدا کردم و از نزدیک محصولات را مشاهده کردم، محصولات ارائه شده در مقایسه با کارهایی که در بیرون از نمایشگاه دیده می‌شود از نظر جنس طراحی دوخت و نوع پوشش از نمره‌ قابل قبولی برخوردار بود و روند روبه رشدی را نشان می‌داد.

105105

20 / 20
کد خبر: 677782 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار