همکاری انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران با جشنواره یاس 

اعضای انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران در دیدار با دبیر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس برای همکاری با این رویداد اعلام آمادگی کردند. 

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی موسسه رسانه های تصویری، سید مصطفی ابطحی دبیر چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس در دیدار با اعضای انجمن صنفی شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران ضمن تقدیر از آمادگی همه جانبه انجمن صنفی برای همکاری با جشنواره یاس یادآور شد: انجمن صنفی وموسسات نقش ممتازی در برپایی جشنواره فیلم یاس ایفا خواهند کرد.
وی با بیان اینکه جشنواره فیلم یاس متعلق به موسسات و شرکت های فیلمسازی است اظهار امیدواری کرد در چهارمین دوره این جشنواره نیز با همکاری موسسات شاهد برپایی هرچه باشکوه تر این رویداد فرهنگی و سینمائی باشیم.
مدیرعامل موسسه رسانه های تصویری یادآور شد: باید به منظور توان افزایشی و استفاده بهینه از تجربیات گذشته، هر سال که جشنواره برگزار می شود نقد درون سازمانی انجام گیرد تا مشکلات سال های قبل تکرار نشده و از ایده ای نو برای رونق رویدادهای سینمائی بهره برداری شود و بعد از جشنواره امسال هم حتما اینکار را انجام خواهیم داد.
ابطحی با اشاره به همراهی موسسات ویدیو رسانه افزود: مشارکت موسسات اهمیت دارد و انجمن صنفی و موسسات فیلم سازی می توانند در چهار بخش انتخاب و داوری، برگزاری کارگاههای آموزشی، مستندسازی جشنواره و امور اجرائی ستاد جشنواره یاس را همراهی نمایند بنابر این در چهارمین جشنواره فیلم یاس حضور نمایندگان موسسات در هیات های انتخاب و داوری را خواهیم داشت.
دبیر چهارمین جشنواره فیلم یاس در مورد داوری نیز گفت: در هیاتهای انتخاب و داوری به دنبال افرادی هستیم که در داوری ها وقت بگذارند و داوری منصفانه و مطلوبی در خصوص فیلم ها داشته باشند و این مهم با مشارکت شما اتفاق خواهد افتاد.
وی خاطرنشان کرد: در مورد کارگاه های آموزشی حاضریم بخشی از آنرا به موسسات و شرکت های فیلمسازی واگذار کنیم. هدف ما از برگزاری جشنواره و کارگاه ها ارتقاء سطح آموزش دست اندرکاران و علاقمندان می باشد و برای برگزاری کارگاههای آموزشی و تبادل تجربیات از میهمانان خارجی شرکت کننده در جشنواره نیز استفاده خواهیم کرد.
سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه جشنواره یاس نیز در ادامه این جلسه گفت: جوایز سال های گذشته موجب شده تا کیفیت فیلم های این جشنواره 80 درصد بالاتر رود و این مهمترین خروجی جشنواره است؛ در چهارمین جشنواره فیلم یاس برای نخستین بار از سریال های برتر شبکه نمایش خانگی تقدیر شده و تندیسی برای این بخش درنظر گرفته شده است.
در ادامه این مراسم نمایندگان انجمن شرکت ها و موسسات فیلم سازی ایران با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره یاس، بر همراهی و همکاری هرچه بیشتر با جشنواره تاکید کردند.
ایرج محمدی در این نشست در این باره گفت: بخش ویدئویی سال ها قبل در جشنواره فیلم فجر قرار داشت و چند سالی است که به صورت جداگانه برای آن جشنواره ای برگزار می شود و در واقع فیلم های ویدئویی با جشنواره یاس استقلال پیدا کرد.
وی ادامه داد: فیلم های ویدئویی خوبی وجود دارند که از سینما تغذیه می کنند و ما به عنوان عضوی از اعضای صنف می خواهیم که شرایطی برای ما درنظر گرفته شود تا بتوانیم فیلم های ویدئویی را با هزینه کمتری بسازیم.
محمدی ادامه داد: از شما می خواهیم سهم ما درجشنواره فیلم یاس اعلام شود تا به دوستان نیز اطلاع دهیم تا با فیلم هایشان در جشنواره شرکت داشته باشند و باید یاداور شوم که هیات انتخاب سال گذشته بسیار خوب بود و فیلم های خوبی به بخش مسابقه راه پیدا کردند .
وی در ادامه یادآور شد: پیشنهاد می‌دهم هیات داوران جشنواره با تمرکز بیشتری فیلم ها را ببینند همانطور که در جشنواره فیلم فجر همه فیلم ها را می بینند و در مورد فیلم ها بحث می کنند.
اکبر تحویلیان، بهروز خوش رزم، محمدرضا تن، فهیمه سلیمانی و مهناز مظاهری، ایرج محمدی، علی شیر محمدی از دیگر اعضای انجمن صنفی شرکتها و موسسات فیلم سازی ایران (آیفیک) بودند که در این جلسه حضور داشتند.
چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس 9تا13 آبان برگزار می شود.
503502

کد خبر: 680187