صالحی: انرژی هسته‌ای نمود "ما می توانیم" شده است

یکشنبه 9 آبان 1395 - 09:38
کد مطلب: 690584
دیدار مدیران شبکه جهانی سحر با صالحی

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: انرژی هسته ای اکنون از منظر عام تبدیل به نماد افتخار و عزت ملت و کشور و نمود "ما می توانیم" شده است

به گزارش ایسکانیوز، علیرضا سلیمانی زاده، مدیر شبکه جهانی سحر و تنی چند از مدیران این شبکه روز شنبه 8 آبان ماه جاری در محل سازمان انرژی اتمی ایران با دکتر علی اکبر صالحی، معاون رییس جمهور و رییس این سازمان دیدار و گفتگو کردند. در این نشست که با هدف رونمایی از مستند 27 قسمتی با عنوان "آفتاب نهان"، برگزار شد، صالحی ضمن تقدیر از فعالیت های شبکه جهانی سحر در انعکاس مناسب رویداد های هسته ای کشور و ارائه این اثر که می تواند دستاوردهای کشور را در این زمینه به عنوان یکی از نمادهای قدرت ملی ما به اطلاع عموم برساند، اظهار داشت: انرژی هسته ای اکنون از منظر عام تبدیل به نماد افتخار و عزت ملت و کشور و نمود "ما می توانیم" شده است. تصور غربی ها این بود که ما می خواهیم در مقاصد غیر صلح آمیز از دستاوردهای هسته ای استفاده کنیم. به همین دلیل فشارهای فراوان، تحریم ها و محدودیت های زیادی را به ما تحمیل کردند. اما توانمندی و صبر این ملت آنچنان بود که آنها را به میز مذاکره کشاند و از حالت تقابل به حالت تعامل در آورد. یقیناً اگر نبود همت جوانان این مملکت در دستیابی به آستانه های این فناوری، چالشی با آنها حداقل در این زمینه نمی داشتیم.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه دولتهای برخی از کشورهای منطقه به دستاوردهای هسته ای ایران اسلامی حسادت می کنند، افزود: البته حساب ملتها جداست، امتهای اسلامی عموماً از دستاوردهای ما خوشحالند. به این دلیل که آنها ایران را از منظر جهان اسلام می بینند نه از منظر صِرف ایران. ما ام القرای جهان اسلام هستیم و پرچم اسلام را به دست داریم. اسلام ما یک اسلام عقلانی و اصیل است.

صالحی با اشاره به اشتباه غرب در بزرگنمایی فعالیت های هسته ای جمهوری اسلامی ایران که منجر به افزایش اقتدار ما در افکار عمومی شد، به دستاوردهای ارزشمند کشور در دستیابی به سوخت 20%، آب سنگین، غنی سازی و برخی دیگر از دستاوردها پرداخت و گفت: اگر شما به عنوان رسانه ای که تجارب متراکمی دارد، این تلاش های ارزشمند را به عنوان الگوی "ما می توانیم" به افکار عمومی امت اسلامی برسانید، این امت از یأس و ناامیدی خارج می شود. سپس آنها به این باور می رسند تا از دولت هایشان بخواهند که حرکت کنند. کار شما باید با ذهن مأنوس باشد. و نحوه ارائه به صورتی باشد که مخاطب علاقمند به دیدن و شنیدن آن باشد.

رییس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر مضمون پیام قرآن کریم که می گوید، بنده معتقد من، هیچگاه مایوس نیست، از رسانه ها خواست تا امیدبخشی کنند. ایشان با اشاره به مشکلاتی که بطور معمول در کشور وجود دارد و طبیعی است، گفت: دستاوردهای خوبی هم داریم که باید با اطلاع رسانی آنها به مردم امید بدهیم و اعتماد به نفس و قدرتی را که در ابعاد گوناگون بدست آورده ایم انعکاس دهیم.

صالحی با بیان برخی مشکلات اساسی و متعدد کشورهای اسلامی و خاورمیانه ابراز امیدواری کرد، توقعات عمومی تعدیل شود تا کشور بتواند با تلاش مردم و مسئولین به جایگاه شایسته اش برسد.

مدیر شبکه جهانی سحر نیز ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیت های این شبکه که به شش زبان انگلیسی، فرانسه، آذری، اردو، کردی و بوسنیایی پخش می شود، از بخش های مختلف مستند ساخته شده نام برد و افزود: فعالیت هایی از این دست می تواند معرف کشور و قدرت بین المللی مان باشد و در داخل کشور نیز قوت قلبی برای مردم و پشتیبانی برای مسئولین باشد.

در ادامه، دستیار ویژه ریاست سازمان و دیگر مدیران شبکه جهانی سحر نیز در خصوص مستند آفتاب نهان و تلاش هایی که برای ساخت آن شده است، سخنانی ایراد کردند.

302/300

86 / 29
کد خبر: 690584 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار