وزیر کشور: اقتصاد مقاومتی باید به عنوان الگوی مناسب توسعه به کشورهای اسلامی معرفی شود

جمعه 21 آبان 1395 - 10:52
کد مطلب: 703821
نشست صمیمی وزیر کشور با اصحاب رسانه

وزیر کشور گفت: اقتصاد مقاومتی باید به عنوان الگوی مناسب توسعه به کشورهای اسلامی معرفی شود.

به گزارش ایسکانیوز، منطقه آذربایجان‌شرقی، عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین افتتاحیه چهارمین نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته ربع رشیدی تبریز با بیان اینکه این نمایشگاه نقش مهمی در راستای توسعه ملی ایفا خواهد کرد، اظهار کرد: علم برای صلح و توسعه است و آنچه امروز در حوزه تغییرات تکنولوژی و دگرگونی وضعیت زندگی شاهد هستیم، همه را مدیون علم می‌دانیم.

وی لایتناهی بودن و متغیر بودن را دو ویژگی مهم پدیده‌های عالم هستی دانست و افزود: لایتناهی مطلق و منبع تغییر و دگرگونی خداوند متعال است اما این دو ویژگی را خداوند در تمام موجودات عالم هستی به ودیعه گذاشته است.

وی ادامه داد: دو عنصر انسان و طبیعت وقتی لایتناهی و متغیر باشند، رابطه بین این دو عنصر هم لایتناهی و متغیر خواهد بود.

رحمانی فضلی گفت: وظیفه علم به عنوان هدایتگر کشف روابط بین پدیده هاست، ما به وسیله علم رابطه بین پدیده ها را کشف می کنیم، رابطه ها را تغییر می‌دهیم و از پدیده ها استفاده جدید می‌کنیم.

وزیر کشور با بیان اینکه علم منشاء شناخت و معرفت است، گفت: عالمان منشاء نور و هدایت هستند و علم در جهت افزایش بهره وری در همه ابعاد در خدمت بشر است، چرا که منشا خلقت علم برای بهبود وضعیت زندگی انسان در بعد معنوی و مادی است.

وی فناوران و نخبگان را منشا نور و هدایت دانست و گفت: هیچ بن‌بستی در عالم هستی وجود ندارد چون به قدری پدیده ها وسیع هستند که معنای بن بست در زندگی انسان پوچ است .

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ملتی اراده کرده‌اند که تمامی بن بست‌های پیشروی خود را باز کنند و به لطف خداوند این توفیق نصیب ملت ایران شده است تا تمامی حوادث و مشکلاتی که در این 38 سال برای آن ها به وجود آمده است را پشت سر بگذارند.

رحمانی فضلی با اشاره به فرمایشات رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: همه ما باید موضوع اقتصاد مقاومتی را به عنوان امری واجب و تکلیف در دستور کار خود قرار دهیم. ما در مقابل نسل کنونی تعهد داریم تا کشورمان را در اوج سرافرازی قرار دهیم و همه امکانات لازم را برای توسعه شتابان به کار گیریم تا اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه در کشور محقق شود.

وزیر کشور تاکید کرد: دولت با اراده ای بسیار زیاد توانست این موضوع را در دستورکار بودجه‌ای خود قرار دهد. با توجه به تعریف بخش‌های استانی و پروژه های ملی، هدفگذاری دقیقی در همه عرصه ها انجام شده است .

وی مردم را به عنوان اصلی ترین محور اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: باید ثابت کنیم ایران اسلامی با ایمان و اراده خود، قادر است تا مشکلات اقتصادی را پشت سر بگذارد.

وی تاکید کرد: در حوزه های مختلف، پیشرفت‌های خوبی داریم و در همه استان‌ها به خصوص استان آذربایجان‌شرقی شاهد فناوری‌ها و توسعه و پشرفت تکنولوژی هستیم .

وی با بیان اینکه ما می توانیم اقتصاد مقاومتی را به عنوان الگویی به دیگر کشورهای اسلامی معرفی کنیم، گفت: شما باید بتوانید اقتصاد مقاومتی را به عنوان الگو و روش مناسب در امر توسعه مبتنی بر اراده ملت‌ها به عرصه جهانی تقدیم کنید. دنیای اسلامی امروز مواجه با شرایطی شده است که نیازمندیم قدرت را به عنوان سرلوحه اصلی این کشور قرار دهیم و به عنوان کشوری که مورد حمایت دنیای اسلامی شده است اقتصاد مقاومتی را در صورت موفقیت به عنوان الگوی مناسبی برای کشورهای اسلامی معرفی کنیم.

303/300

102 / 29
کد خبر: 703821 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار