دکتر میرزاده در شورای دانشگاه‌آزاد اسلامی استان قزوین:

برگزاری کنگره بین المللی "دانشگاه‌آزاداسلامی در سال 1404- آینده و راهبردها "در سال آینده/ افرادی که دست به دزدی علمی می زنند در این دانشگاه جایی ندارند

سه‌شنبه 25 آبان 1395 - 16:47
کد مطلب: 705280
جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین‎

رئیس دانشگاه‌ آزاد اسلامی گفت: یکی از دانشگاه هایی که به فرمان مقام معظم رهبری در تولید و رشد علمی و اقتصاد دانش بنیان عملا اقدامات وسیعی در سطح کشور انجام داده و جامع عمل پوشانده دانشگاه‌آزاد اسلامی است.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر میرزاده رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی، گفت: شوراها در دانشگاه‌آزاد اسلامی نقطه اصلی محور تصمیم گیری است. در دانشگاه‌آزاد اسلامی مرتبا جلسات بسیاری از جمله شوراهای استان، شوراهای راهبردی، شورای دانشگاه و ... تشکیل می شود و ما هرسال حداقل 4 یا 5 بار با روسای واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور جلسه داریم که ارائه نقطه نظرات صف و ستاد در این جلسات برای استحکام برنامه های دانشگاه ضروری است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در اداره ی یک مجموعه تمام اعضا در صف و ستاد موثر هستند، لذا باید انجام امور با مشورت و تبادل نظر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌آزاد اسلامی 21 شورای راهبردی داریم، گفت: هیچ برنامه و دستورالعملی در دانشگاه‌آزاد اسلامی بدون بررسی و مشورت با شورا مرآت ابلاغ نمی شود، همچنین در این مدت توانسته ایم 30 هزار صفحه بخشنامه موجود را به 2 هزار و 800 صفحه کاهش دهیم. شورای مرآت یکی از شوراهای موثر در تنظیم آیین نامه ها و بخشنامه های دانشگاه است که همکاری میان صف و ستاد را نشان میدهد.

تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به تخلفات علمی

دکتر میرزاده با بیان اینکه دزدی علمی زشت ترین نوع دزدی است، گفت: علم مقدس و الهی است لذا یکی از مهمترین وظایف دانشگاه ها برخورد با سرقت علمی است.

رئیس دانشگاه‌ آزاد اسلامی با بیان اینکه کسانی که دست به سرقت علمی بزنند، در دانشگاه‌ آزاد اسلامی جایی ندارند، گفت: از 33 هزار عضو هیات علمی دانشگاه‌آزاد اسلامی تنها 4 نفر مسئول مکاتبات این مقالات بوده اند و دست به این عمل زشت زده اند که با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

وی همچنین از تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به تخلفات علمی خبر داد و گفت: در پی گزارش مجلات علمی nature و Springer درخصوص سرقت علمی در تعدادی از مقالات مربوط به اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سه واحد از 400 واحد و مرکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیته ای ویژه برای پیگیری آن دسته از مقالات که مربوط به اعضای هیات علمی این دانشگاه است، تشکیل شده است.

دکتر میرزاده با اشاره به رتبه جهانی تولید علم در دانشگاه‌آزاداسلامی ،گفت: رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در چهار سال اخیر رشد بسزایی داشته و امروز این دانشگاه توانسته از رتبه 750 چهار سال قبل در پایگاه ISI به رتبه 161 رسیده و جزو 200 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

رییس دانشگاه‌ِآزاد اسلامی افزود: کسب این رتبه تنها حاصل تلاش حدود 40 واحد جامع دانشگاه‌آزاد اسلامی است که مجری دوره دکتری هستند و هنوز تمام واحدهای دانشگاه در این کار بزرگ مشارکت ندارند.

میرزاده همچنین از افزایش ارجاعات به مقالات دانشگاه‌آزاد اسلامی خبر داد و گفت: میزان ارجاعات به مقالات پر استناد دانشگاه‌آزاد اسلامی با رشد 8 درصدی به 30 درصد رسیده است که نشان دهنده توسعه کیفیت مقالات در دانشگاه آزاد اسلامی است.

برگزاری نمایشگاه تولیدات فرهنگی در اجلاس 71

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی همچنین از برگزاری نمایشگاه تولیدات فرهنگی در اجلاس 71 خبر داد و گفت: در هفتاد و یکمین اجلاس مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی نمایشگاهی به منظور معرفی تولیدات فرهنگی و اقتصاد دانش بنیان فرهنگی تشکیل خواهد شد.

وی همچنین برگزاری کنگره بین المللی دانشگاه آزاداسلامی در سال 1404-آینده و راهبردها در سال آتی را از برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی دانست و گفت: بمنظور مشورت و آینده نگری برای آینده و برنامه های دانشگاه در سال 1404 کمیته ای متشکل از دانشگاهیان و صاحبنظران سراسر کشور برگزار خواهد شد.

توجه به جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه‌آزاد اسلامی

دکتر میرزاده در بخشی دیگر از صحبت های خود به جذب دانشجو خارجی اشاره کرد و گفت: جذب 50 هزار دانشجوی خارجی از برنامه های دانشگاه‌آزاد اسلامی است که این رقم در حال حاضر حدود 9 هزار و 500 نفر است.

وی همچنین از عملکرد استان قزوین تشکر کرد و گفت: استان قزوین با توجه به شرایط مناسب و امکانات موجود باید نسبت به جذب دانشجوی خارجی و جذب اعضای هیات علمی و همچنین تبدیل به ثروت کردن طرح های دانش بنیان خود توجه بیشتری داشته باشد.

رییس دانشگاه‌آزاد اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد و گفت: امیدواریم حاصل این جلسات و شوراها ایجاد برنامه ها و طرح های خوب و مناسب برای دانشگاه‌آزاد اسلامی باشد.

200

12 / 12
کد خبر: 705280 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار