ساعده سیما در مراسم 16 آذر دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود:

دانشجویان باید صدای همه جریان‌های فکری در دانشگاه را بشنوند

سه‌شنبه 16 آذر 1395 - 16:01
کد مطلب: 710536
سیما

فعال دانشجویی در مراسم 16 آذر در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود گفت: دانشجویان باید با جریان‌های فکری مختلف در دانشگاه کار کنند و صدای همه را بشنوند آن‌وقت کشوری خواهیم داشت توسعه‌یافته که برای آینده‌ای روشن تلاش می‌کند.

ساعده سیما با تقدیر از دانشجویانی که در انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در جهت برپایی مراسم روز 16 آذر تلاش کردند گفت: خدماتی که شما دانشجویان برای کشور انجام می‌دهید کمتر از خدمات سایر مسئولان نیست.

سیما بیان کرد: عده‌ای در دانشگاه در دوره‌های قبلی سعی می‌کردند هزینه‌های فعالیت سیاسی و به‌خصوص دانشجویی را بالا ببرند تا به این طریق جنبش دانشجویی کمرنگ شود اما بودند و هستند دانشجویانی که نگذاشتند این اتفاق بیفتد.

دبیر روابط عمومی سازمان دانشجویی حزب اسلامی کار اظهار کرد: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید انجمن‌های اسلامی مجدداً شروع به فعالیت کردند و بعضی هم مجوز فعالیت جدید گرفتند .

عضو هیات مدیره اتاق مدیران زن ایران بیان کرد: نسل جدید دانشجویی وضعیت موجود خود را با واقعیت تعمیم می‌دهد و وضعیت مطلوب را نیز ترسیم کرده و برای رسیدن از وضعیت موجود به مطلوب تلاش می‌کند.

وی با اشاره به شبکه‌های اجتماعی در جهت آگاهی بخشی به دانشجویان گفت: دانشجوی امروز می‌داند که چگونه فعالیت کند تا هزینه فعالیت خود را پایین بیاورد.

سیما گفت:جنبش دانشجویی در دوران فعالیت خود از دهه 40 فراز و نشیب‌های زیادی داشته یعنی از دهه 40 تا دهه 50 توانست تأثیر خود را در انقلاب اسلامی بگذارد و در دهه 70 با روی کار آمدن دولت اصلاحات به اوج خود رسید .

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان ناظر بر عملکرد همه مسئولان و نهادها هستند افزود: دانشگاه فقط جای درس خواندن نیست وگرنه تفاوتی با مدرسه ندارد حتی مدرسه هم فقط جای درس خواندن نیست و برگزاری انتخابات مجلس دانش‌آموزی خود گواهی بر ایجاد روحیه مدنی در دانش آموزان است.

این فعال سیاسی بیان کرد: اگر مسئولیت‌پذیری اجتماعی در بین دانشجویان ما گسترش پیدا نکند و روی این موضوع کار نشود نسل آینده‌ای که مسئولیت‌ها را قبول می‌کند نسلی خواهد بود که فقط به فکر کار خود و درآمدهای شخصی خود است آن‌وقت چگونه می‌توانیم به آینده ایران امیدوار باشیم و اگر کارهای گروهی در دانشگاه‌ها تمرین نشود در کشور چگونه می‌توان انتظار کار جمعی داشت؟ بنابراین انجمن‌های اسلامی در دانشگاه‌ها نهادهایی هستند برای تمرین کار تشکیلاتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی .

وی با اشاره به انتخابات برگزارشده در این دانشگاه برای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان افزود: دانشجویان باید بدانند که روحیه کار جمعی را از همین‌الان کسب بکنند.

در این مراسم از اعضای شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود توسط اعضای هیات رئیسه دانشگاه تقدیر شد .

قرائت بیانیه انجمن اسلامی و پرسش و پاسخ با معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

200

12 / 12
کد خبر: 710536 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار