مدیرکل راهبری پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی عنوان کرد

تخصصی شدن 12 واحد جهاددانشگاهی/ طرح‌های بین‌ واحدی زودتر تصویب می‌شوند

یکشنبه 21 آذر 1395 - 09:49
کد مطلب: 711711
جهاد دانشگاهی

مدیرکل راهبری پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ضمن بیان اینکه 12 واحد جهاد دانشگاهی برای فعالیت تخصصی منتخب شده‌اند، به اعطای امتیاز به طرح‌های مشترک بین‌ واحدی اشاره کرد.

به گزارش ایسکانیوز، عبدالرضا حاجیلری، درخصوص تخصصی کردن واحدهای جهاد دانشگاهی اظهار کرد: 20 واحد استانی و 3 واحد در تهران فعالیت‌های شاخصی در حوزه پژوهش و فناوری انجام نداده و از طرفی فاقد ساختارهای قوام یافته پژوهشی و افراد متخصص بودند از این رو در برنامه پنجم توسعه جهاد دانشگاهی فعال کردن این واحدها برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی و فناوری واحدهای استانی و بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی به خصوص ظرفیت‌های فارغ‌التحصیلان را در دستور کار قرار داد.

مدیرکل راهبری پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی افزود: تاکنون در این راستا 12 واحد انتخاب شده‌ است که هر واحدی براساس نیاز و ظرفیت‌های استان خود زمینه‌ کاری مشخصی دارد که از جمله آنها می‌توان به فعالیت واحد جهاد دانشگاهی اصفهان در زمینه مطالعات شهری، واحد جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی در زمینه زرشک و اناب،‌ واحد جهاد دانشگاهی مازندران در حوزه جلبکها، واحد جهاد دانشگاهی علامه طباطبایی در زمینه اعتیاد، واحد جهاد دانشگاهی الزهرا در حوزه سلامت اجتماعی زنان،‌ واحد جهاد دانشگاهی لرستان در زمینه گیاهان دارویی، واحد جهاد دانشگاهی کردستان در زمینه توت‌فرنگی و واحد جهاد دانشگاهی هرمزگان در زمینه آب شیرین کن‌ها اشاره کرد که تاکنون پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی به توسعه علمی و فناوری استانها کمک کند،‌ گفت:تلاش این است که واحدهای جهاد دانشگاهی در یک یا دو زمینه تخصصی فعالیت کنند و البته سیاست حمایتی و پشتیبانی ما نیز از این واحدها به مراتب بیشتر خواهد بود.

حاجیلری همچنین در خصوص ساماندهی ارتباطات بین‌واحدی اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که سیاست‌گذاری و تشویق‌های جهاد دانشگاهی به گونه‌ای باشد که واحدها همکاری بیشتری با هم داشته باشند. به عنوان مثال در این راستا به واحدهایی که طرح های مشترکی انجام دهند امتیاز یکسانی در ارزیابی‌ها اعطا می‌شود و حتی تشویق نیز می‌شوند. همچنین از این واحدها تامین مالی و پشتیبانی بیشتری صورت می‌گیرد و طرح‌های مشترک بین واحدی در شورای بررسی سریع‌تر به تصویب می‌رسند.

وی تاکید کرد: البته در گذشته در همکاری‌های بین واحدی توفیق چندانی نداشتیم اما طی سه سال اخیر بر این مسئله متمرکز شدیم تا از این طریق طرح‌های مشترک را برای ارتقای ارتباطات بین واحدی انجام دهیم.

201

منبع: ایسنا

117 / 117
کد خبر: 711711 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار