نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد: وظیفه مسؤولان ترویج حجاب تعبدی و تعقلی در جامعه است

چهارشنبه 24 آذر 1395 - 22:41
کد مطلب: 713171
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج حضور یافت

به گزارش ایسکانیوز، نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: وظیفه مسؤولان ترویج حجاب تعبدی و تعقلی در جامعه است.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در نشست با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج با تبریک پیروزی‌های مقاومت در نبرد حلب با بیان این که افرادی برای نام پیامبر و به عشق شیعه با دشمن می‌جنگند، اظهار کرد این‌ها با کسانی می‌جنگند که به نام دین به دین ضربه می‌زنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان این که پوشش نشانگر شخصیت انسان است، اظهار کرد: زن باید حجاب و مرد وقار خود را همواره حفظ کند.

ملک‌حسینی در ادامه اظهارات خود با بیان این که برخی فکر می‌کنند که حجاب امر ساده‌ای است و باید به آسانی از آن گذشت، تصریح کرد: لباس و حجاب مسکن اول انسان است و چیزی نیست که به راحتی از آن بگذریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دشمن به‌دنبال این است که پوشش‌های سنتی مسلمانان را از آن‌ها بگیرند که امروزه در افغانستان این کار توسط آمریکا دیده می‌شود.

ملک‌حسینی با بیان این که در روانشناسی هم بابی در خصوص لباس و پوشش وجود دارد تصریح کرد: نباید به موضوعی که بسیار اهمیت داد ساده نگاه کنیم و امری پیش پا افتاده بدانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه لباس و پوشش و حجاب فقط یک کلمه نیست، تصریح کرد: اسلام هر‌چند که از زن و مردم می‌خواهد که حجاب و وقار خود را حفظ کنند در همان حال ارتباطات اجتماعی را بسیار مورد اشاره قرار داده است.

این استاد برجسته حوزه‌های علمیه با بیان این که همه ما می‌دانیم حجاب واجب است و می‌دانیم باید تغییر روش دهیم چرا‌که دچار وارونگی شده‌ایم، خاطرنشان کرد: یک نگاه فمینیستی باعث شد که طلسم مقدس حجاب ابتدا در بین یهود بعد در مسیحیت و سپس در اسلام شکسته شود.

وی با بیان این که دشمن ما را در این موضوع بازی می‌دهد، خاطرنشان کرد: در سوره‌های مختلفی از قرآن به این بازی‌های دشمن اشاره کرده است در یکی از این بازی‌ها این گونه القا می‌شود که انسان‌ها باید از لذت جنسی خودشان لذت ببرند.

وی با بیان این که همه سازمان‌های بین‌المللی به شکستن این قداست در میان انسان‌ها کمک کردند، خاطرنشان کرد: حجاب را عین محرومیت تفسیر کردند و لذت پایدار را در این زمینه بهانه قرار دادند.

وی با بیان این که برخی کتاب‌ها را برای شکستن قداست حجاب در دنیا تالیف کردند بر خلاف دستورات خداوند بهانه‌هایی برای شکستن قداست حجاب تراشیده شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان این که برخی نگاه‌ها حسرت‌هایی را به‌دنبال دارد، خاطرنشان کرد: ببینیم که فیلم‌ها و زن و مرد‌های بزک‌کرده چه بلایی بر سر انسان‌ها آورده است و چه قلب‌ها و دل‌هایی را که منحرف کرده و از بین برده است.

وی با بیان این که در جمهوری اسلامی حجاب را حرکت مصلحت طلبانه نباید مد‌نظر قرار دهند، تصریح کرد: باید حجاب تعبدی و تعقلی را بنیان بگذاریم که متاسفانه این قدر وارد موضوعات نکبت‌بار سیاسی شده‌ایم که مجالی برای حیا و شرم و ناموس خود نگذاشته‌ایم.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در گفت‌و‌گو با در یاسوج در رابطه با موضوع استخدام‌های غیرقانونی توسط برخی ادارات کهگیلویه و بویراحمد که این روز‌ها در رسانه‌های مختلف مطرح می‌شود اظهار داشت: به جان کسانی که به‌کار گمارده می‌شوند نیفتید به جان کسانی بیفتید که بی‌اساس کسی را به‌کار گرفته‌اند.

وی افزود: اینکه من یا شما به کسی توصیه کنیم سر کار برود توصیه به‌کار خیر است اما طبیعتا استخدام و به‌کار گمارده شدن تابعی از قانون و ضابطه‌ها است.

ملک‌حسینی با بیان اینکه مدیران ادعا می‌کنند که استخدام‌های قراردادی نیازمند قانون است و ما تخلفی نکرده‌ایم عنوان کرد: هر فردی که موردی تخلف سراغ دارد به نهادهای نظارتی ارجاع دهد و آن‌ها وظیفه پیگیری دارند اما اگر چیزی تابع اختیار یک مدیر است و اگر یک مدیر از اختیاراتش در حیطه قانون استفاده کرد کاری نمی‌توان انجام داد.

وی بیان کرد: تا زمانی که قانون به مدیران اختیار می‌دهد عملکرد یک مدیر در استفاده از اختیاراتش عملکرد غیرقانونی نیست. اینکه می‌بینید شما به برخی موارد اعتراض می‌کنید اما اعتراض‌ها به جایی نمی‌رسد و بعد خیال می‌کنید متصدیان نظارتی جفا و خیانت کرده‌اند نشان می‌دهد که مدیر از حریم اختیارش استفاده کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در حال حاضر ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا باید به یک مدیر این اختیار را بدهند؟ این اعتراض دوم است و اعتراض به مدیر و اینکه او قوم و خویش خود را استخدام کرده نیست این اعتراض به قانون است بنابر این در این مورد نباید به مدیر توهین کرد و اگر اعتراضی دارد به قانون و قانون گذار حمله کنید.

ملک‌حسینی ابراز کرد: مثلا در بحث حقوق‌های نجومی همه حمله را متوجه گیرندگان حقوق‌های نجومی کردند اگر یادتان باشد در جلسه لاریجانی عرض کردم قانونی بگذارید که در آن حقوق‌های نجومی به افراد تعلق نگیرد قانونی بگذارید که در آن غارت و چپاول نشود قانون‌ها گاهی سست هستند و حتی گاهی بوی عفونت از آن‌ها می‌آید و ما هم گاهی اوقات چون منافعی در آن قانون است تغییرش نمی‌دهیم.

وی ادامه داد: باید یا قانونگذاران تغییر کنند که قانون خوب گذاشته شود یا همین قانونگذاران قانون‌های نو و خوب را جایگزین قانونی کنند که می‌توان با آن چپاول و غارت کرد قانونی که می‌توان با آن غارت کرد قانونی که می‌توان با آن حقوق‌های نجومی گرفت خوب نیست.

آیت الله ملک حسینی چالش های ناشی از این قوانین سست و بی پایه را یادآور شد و افزود: باید به جای اعتراض و شکایت به گیرندگان حقوق های نامتعارف، قوانینی را اصلاح کرد که اجازه پرداخت این حقوق ها را ندهد و قانونی وضع کرد که در آن غارت و چپاول نباشد.

200

12 / 12
کد خبر: 713171 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار