استقرار نداجا در سواحل مکران بر پایه مدیریت جهادی است

شنبه 4 دی 1395 - 13:34
کد مطلب: 715735
حبیب الله سیاری

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران از استقرار این نیرو در سواحل مکران بعنوان مدیریت جهادی یاد کرد و گفت: با تدبیر مقام معظم رهبری نیروهای نداجا در سواحل مکران استقرار پیدا کردند که این موضوع متکی بر مدیریت جهادی است.

به گزارش ایسکانیوز ، امیر دریادار حبیب الله سیاری در حاشیه همایش مدیریت جهادی و امنیت ملی گفت: با توجه به اینکه کشور ما آرمان هایی دارد و طبق آن آرمان ها حرکت می کند در جهان با دشمنانی نیز مواجه است.
وی افزود: برای مقابله با دشمنان و برطرف کردن نیازهای داخلی و کاستن آسیب ها در مقابل دشمنان باید به مدیریت توجه ویژه کرد.
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در ارگان ها و دستگاه ها در سراسر کشور شاهد مدیریت های مختلف هستیم، افزود: اما سبکی که رهبری مطرح نمودند مدیریت جهادی است ولی اینکه مدیریت و مدیر جهادی چه ویژگی هایی دارند باید بررسی شود.
دریادار سیاری افزود: برای گفتمان کردن این مدیریت راهبردی تصمیم بر آن شد که اولین همایش سراسری مدیریت جهادی و امنیت ملی در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به جلسات مختلف قبل از همایش گفت: در این جلسات گفتمان سازی پیرامون مدیریت جهادی میان اندیشمندان و صاحب نظران صورت گرفت تا در همایش اصلی مطرح شود.
فرمانده نداجا گفت: به دنبال آن هستیم تا ویژگی های مدیریت جهادی مدنظر مقام معظم رهبری و چگونگی تعمیم آن در جامعه بررسی و گفتمان سازی کنیم که این موضوع با نگاه و توجه به توانمندی داخلی و مدیریتی بر مبنای ارزش های دینی است.
وی با بیان اینکه مصداق های زیادی در بحث مدیریت جهادی در کشور داریم یادآور شد: مدیریت جهادی در دوران جنگ تحمیلی یک الگو است ولی باید این نمونه ها جمع آوری و الگوسازی شود.
دریادار سیاری افزود: این گفتمان باید مدیریت دانش شود و مورد بهره برداری قرار گیرد.
وی افزود: این موضوع برای آبادسازی سواحل مکران بعنوان پیشرو و اقتدار دریایی در دریاهای آزاد جهان است که با تکیه بر توانمندی داخلی و مدیریت جهادی و بهره برداری از آموزه های دینی درحال انجام است.
سواحل جنوب شرق (مکران) دارای برترین ویژگی های ژئوپلیتیکی و کارکرد ژئواستراتژیکی است.این منطقه شامل 800 کیلومتر مرز آبی کشور را تشکیل می دهد. مکران از منطقه میناب شروع می شود و تا پسا بندر و با مرز مشترک پاکستان امتداد دارد.

منبع : ایرنا

700/705

129 / 20
کد خبر: 715735 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار