جزئیات اجرای دهمین مرحله طرح مبارزه با قاچاق

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی نیروی انتظامی گفت: با اجرای این طرح بیش از ۸ میلیارد انواع کالای قاچاق به دست آمد.

به گزارش ایسکانیوز، سرهنگ کارآگاه مهدی قدمی به اجرای دهمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در آذرماه به مدت ۴۸۸ ساعت اشاره کرد و گفت: بالا بردن ریسک جرم با اجرای طرح های فوق از راهبردهای عملیاتی پلیس آگاهی است.

وی به تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و عرضه خارج از شبکه سوخت اشاره کرد و گفت: یکی از اهداف اجرای این طرح، برخورد با افراد فرصت طلبی است که با استفاده از خلاء های نظارتی اقدام به قاچاق کالا می کنند.

رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: همزمان با اجرای این طرح، ۱۷۸ دستگاه خودرو متخلف شناسایی، بیش از ۵۰۰ هزار لیتر فرآورده های نفتی به ارزش بیش از ۵ میلیارد ریال و ۲۳ عدد باک غیراستاندارد سوخت کشف شد.

وی افزود: در حوزه کالاهای گمرکی و دخانی بیش از ۵ میلیون انواع نخ سیگار، ۱۰۵ هزار لوازم آرایشی و بهداشتی، ۱۷۲هزار قلم انواع دارو، ۲۶۷ دستگاه تجهیزات پزشکی، ۲۹۳دستگاه گوشی تلفن همراه، ۴ هزار ۸۰۰ دستگاه لوازم خانگی وآشپزخانه و.... به ارزش ۵۸ میلیارد ریال کشف شد.

این مقام انتظامی از کشف کالاهای ممنوعه با اجرای این طرح خبر داد وافزود: ارزش ریالی کالاهای کشف شده ۱۷ میلیارد ریال برآورد شده است.

سرهنگ قدمی در خاتمه گفت: برخورد با قاچاقچیان و سودجویان مواد سوختی به منظور بالا بردن ریسک جرم با اجرای طرح های فوق از راهبردهای عملیاتی پلیس آگاهی بوده و تداوم آن در دستور کار قرار دارد.

منبع : مهر

700/705

کد خبر: 715925