کشف بیش از 120 میلیارد ریال کالای قاچاق در گلستان

فرمانده انتظامی استان از کشف 12 میلیارد و 970 میلیون تومان کالای قاچاق در راستای طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا طی 9 ماه گذشته در گلستان خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز ، سردار "علی اکبر جاویدان" با اشاره به اقدامات اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز آگاهی استان گفت: در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاقچیان کالا، ماموران پلیس آگاهی استان با استفاده از تمامی امکانات‌ و بسیج کلیه نیروها موفق شدند طی 18 مرحله طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا، 12 میلیارد و 970 میلیون تومان کالای قاچاق شامل لوازم آرایشی، مواد غذایی وانواع دارو را از ابتدای سال تاکنون از قاچاقچیان کشف کنند.

وی افزود: طی عملیات‌های صورت گرفته 657 دستگاه خودروی حامل بار قاچاق توسط ماموران توقیف شد.

سردار جاویدان با اشاره به تهدیدات قاچاق کالا در کشور افزود: قاچاق کالا یکی از مهم ترین عوامل بر هم زننده امنیت اقتصادی کشور است و منجر به بروز ناامنی اقتصادی و همچنین از دست رفتن فرصت های شغلی بی شماری در جامعه می شود.

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد:بی تردید این پدیده علاوه بر وارد کردن خسارات جبران ناپذیر به اقتصاد کشور، پیامدهای منفی فرهنگی بسیاری نیز در سطح جامعه به دنبال خواهد داشت و ضروریست در مبارزه با قاچاق کالا و ارز، تمامی مسئولان مربوطه احساس مسئولیت ویژه داشته و همواره به وظایف و مأموریت های سازمانی به نحو شایسته عمل کنند.

فرمانده انتظامی گلستان به قدرت فوق العاده رسانه ها در مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: رسانه ها می توانند با استفاده از ظرفیت های خود در آگاه سازی عموم مردم در استفاده از کالای داخلی و پیامدهای سوء پدیده قاچاق نقش بسزایی داشته باشند.

700/705

کد خبر: 717648