نحوه تشکیل پرونده برای دریافت انسولین های قلمی

سه‌شنبه 14 دی 1395 - 16:24
کد مطلب: 718830
سلامت

سازمان بیمه سلامت ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به ارسال بخشنامه های سازمان بیمه سلامت مبنی بر ضرورت تشکیل پرونده برای انسولین های قلمی از اول آذر ماه امسال، در راستای کاهش بار مراجعات ادارات کل و رضایتمندی بیمه شدگان، تمهیداتی در نرم افزار تأیید نسخ دارویی از اول دی ماه جاری انجام شده است.

به گزارش ایسکانیوز در این اطلاعیه آمده است که به اطلاع کلیه بیمه شدگان این سازمان می رساند؛ با عنایت به ارسال بخشنامه های سازمان بیمه سلامت ایران مبنی بر ضرورت تشکیل پرونده برای انسولین های قلمی از تاریخ 1‏‏.9‏‏.95، در راستای کاهش بار مراجعات ادارات کل و رضایتمندی بیمه شدگان، تمهیداتی در نرم افزار تأیید نسخ دارویی از تاریخ 1‏.10‏.95 انجام شده است.

بدین صورت که بیمه شدگان دارای سابقه دریافت انسولین های قلمی، در اولین مراجعه به داروخانه پس از آذر ماه 95، امکان اخذ سه عدد انسولین از داروخانه ها را دارند و این بیمه شدگان می توانند سه عدد انسولین را بدون تشکیل پرونده و حتی با مهر پزشک عمومی فقط برای یک نوبت دریافت کند . این امکان به مدت دو ماه از تاریخ 1‏‏.10‏‏.95 و صرفأ یکبار برای هر بیمه شده ای که سابقه مصرف انسولین قلمی دارد ، در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است:
الف‏- با توجه به اخذ اصل نسخه حاوی انسولین توسط داروخانه که احتمالا حاوی بیش از 3 قلم انسولین است، داروخانه‌ها صرفاً در صورت تمایل بیمه شده ، اقدام به تایید نسخه و تحویل سه عدد انسولین قلمی می کند ، در غیر اینصورت بیمه شده جهت تشکیل پرونده برابر پیام نمایش داده شده ( بپیوست ) به اداره کل راهنمایی می شود . ( امکان پرینت پیام در سامانه توسط داروخانه جهت ارائه به بیمه شدگان وجود دارد).
ب‏- پس از ارائه مدارک برای بیمه شده پرونده تشکیل می شود و اگر بیمار 3 عدد انسولین بدون تشکیل پرونده دریافت کند، از سهمیه بیمار کسر خواهد شد.
ج‏- مدارک مورد نیاز تشکیل پرونده عبارتند از:
1.جواب آزمایش قند خون ناشتا و قند دو ساعت پس از غذا و HBA1C ، جواب آزمایشات حداکثر مربوط به 6 ماه اخیر قابل پذیرش می باشد.
2. فرم تکمیل شده گواهی پزشک متخصص داخلی یا فوق تخصص غدد (فرم مذکور جهت دسترسی بیمه شدگان ، در سایت ادارات کل بیمه سلامت استانها موجود است).
3. نسخه تجویز شده توسط پزشک متخصص داخلی یا فوق تخصص غدد


در صورت ارائه مدارک فوق و با مراجعه به واحد تأیید دارو ، بیمه شدگان می توانند بعد از تشکیل پرونده، در مراجعات بعدی حتی با تجویز پزشک عمومی نیز ، انسولین قلمی مورد نیاز خود را تا تاریخ انقضاء پرونده دریافت کنند.

منبع:ایسنا

706/700

136 / 20
کد خبر: 718830 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار