سفارت ایران برنامه های ویژه بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در لبنان را اعلام کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان عصر دوشنبه با صدور بیانیه ای برنامه های ویژه بزرگداشت آیت الله « اکبر هاشمی رفسنجانی» یار دیرین امام و رهبری و حامی مقاومت که در لبنان برگزار می شود، اعلام کرد.

به گزارش ایسکانیوز در این بیانیه آمده است که آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوره حیات پر افتخار خود علاوه بر مسئولیت های سنگین در خدمت به ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همواره در قضایای امت اسلامی و در رأس آنها قضیه محوری فلسطین نقش اساسی داشتند و از پیشتازان وحدت و عزت و حامی خط مقاومت و دفاع از همه مظلومان و مستضعفان جهان، بودند.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان با ابراز تأثر به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از ارکان اساسی انقلاب اسلامی، درگذشت یار دیرین امام خمینی ( ره) و دوست وفادار امام خامنه ای مدظله را به محضر امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف و مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران و همه آزادگان جهان و مبارزان با ظلم و استکبار و تکفیر و منادیان وحدت و کرامت امت اسلامی، تسلیت عرض می نماید.
آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوره حیات پر افتخار خود علاوه بر مسئولیت های سنگین در خدمت به ملت ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همواره در قضایای امت اسلامی و در رأس آنها قضیه محوری فلسطین نقش اساسی داشتند و از پیشتازان وحدت و عزت و حامی خط مقاومت و دفاع از همه مظلومان و مستضعفان جهان، بودند.
به مناسبت این ضایعه بزرگ، از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران دفتر یادبودی از ساعت 10 تا 13 روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری در محل این سفارت مفتوح خواهد بود.
همچنین مراسم بزرگداشتی با حضور سفیر و اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران از ساعت 10 تا 12 روز پنجشنبه در23 دی ماه در محل سالن اجتماعات جمعیت تخصص و هدایت علمی در رملة البیضاء بیروت پایتخت لبنان برگزار خواهد شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری، دیروز در سن 82 سالگی و بعداز سالهای طولانی مجاهدت و مبارزه و تلاش برای ساختن ایران اسلامی ، به دیدار معبود خود شتافت و ملتی را داغدار کرد.

منبع: ایرنا

303/300

کد خبر: 720676