هیات انتخاب جشنواره پروین اعتصامی کار خود را آغاز کرد

مدیر اجرایی نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی از آغاز به کار هیات‌های انتخاب نهمین جشنواره پروین اعتصامی خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی جشنواره پروین اعتصامی، فرناز قیصری پور با اشاره به آغاز به کار هیات های انتخاب جشنواره فیلم پروین اعتصامی گفت: این رویداد سینمایی در قالب بخش های اصلی مسابقه فیلم کوتاه، مسابقه فیلم های نیمه بلند و بلند مستند زنان فیلمساز و مسابقه فیلم بلند سینمایی و در قالب هشت زیربخش طراحی شده و در مجموع هزار و ۷۷ اثر در این دوره شرکت کردند.

وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره پروین اعتصامی در بخش مسابقه فیلم کوتاه ۱۰۴۴ نفر در سایت جشنواره ثبت نام کردند که از این میان، ۸۴۰ فیلم داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی که مرتبط با موضوعات بخش های مختلف جشنواره هستند، توسط هیات های انتخاب بازبینی می شوند.

مدیر اجرایی نهمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی با اشاره به بخش «زنان فیلمساز با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زن» گفت: در این بخش ۴۸۰ فیلمساز با ۲۳۹ فیلم داستانی، ۱۱۸ فیلم مستند، ۷۸ فیلم پویانمایی و ۴۵ فیلم تجربی برای ورود به بخش مسابقه با هم رقابت می کنند.

وی اضافه کرد: در بخش های «توانمندسازی زنان و بازتاب نشاط در خانواده»، «پرتره (زنان شاخص ایرانی)»، «زنان و میراث فرهنگی» و «جزیره کیش» ۲۶۶ فیلمساز برای ورود به بخش مسابقه رقابت می کنند.

به گفته قیصری پور، در بخش«زنان و زندگی شهری» نیز، ۹۴ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده که هیات انتخاب و داوری این بخش به صورت مجزا به بررسی فیلم ها می پردازند.

جشنواره فیلم پروین اعتصامی در این دوره در بخش های مختلف شامل بخش زنان فیلمساز با موضوع «آزاد» و مردان فیلمساز با موضوع «زنان»، بخش تخصصی زنان سینماگر، بخش پرتره (زنان شاخص ایرانی)، بخش ادب و اندیشه پروین، بخش زنان و زندگی شهری (با حمایت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و اداره کل امور بانوان شهرداری تهران)، بخش توانمندسازی زنان و بازتاب نشاط در خانواده (با حمایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده)، بخش زنان و میراث فرهنگی (با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) و بخش جزیره کیش (با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش) و مسابقه فیلم بلند سینمایی با عنوان جایزه بهترین فیلمساز زن سال طراحی و برنامه‌ریزی شده و به اجرا درآید.

جشنواره ملی پروین اعتصامی به دبیری مازیار رضاخانی و با همکاری نهادها و سازمان‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.
501500

کد خبر: 722187