رییس همایش eras : برجسته‌ترین متخصصین بیهوشی دنیا به ایران می آیند

سه‌شنبه 12 بهمن 1395 - 13:38
کد مطلب: 727684
برجسته‌ترین متخصصین بیهوشی دنیا به ایران می آیند

رئیس انجمن بیهوشی ومراقبتهای ویژه ایران ازحضوربرجسته ترین پزشکان بیهوشی دنیا درکنگره بین المللی بیهوشی ومراقبت های ویژه پس ازعمل های جراحی eras  درایران خبرداد.

به گزارش ایسکانیوز دکترعلیرضا سلیمی با اشاره به آغازکنگره بین المللی ریکاوری پیشرفته پس ازعمل های جراحیrase که ازروزچهارشنبه 13 بهمن دربیمارستان امام خمینی تهران برپاخواهد شد اظهارداشت: دراین همایش پزشکان، جراحان و پیراپزشکان در خصوص شیوه های نوین وپیشرفته خدمات رسانی مناسب تر به بیماران از زمان ورود تا ترخیص و انجام کارهای مراقبتی تیمی، آشنا می شوند و از تجربیات پزشکان موفق عرصه این حوزه در دنیا آگاهی می‌یابند.

رئیس کنگره eras-ریکاوری ارتقاء یافته پس از عمل جراحی-گفت: دراین کنگره که با مشارکت وزارت بهداشت ،انجمن جهانی بیهوشی ،سازمان نظام پزشکی ،دانشگاههای علوم پزشکی وسایردستگاههای مربوطه برگزارمی شود به گایدلاین های مراقبت از بیمار در هنگام بستری، قبل از جراحی، حین و بعد جراحی و حتی زمان ترخیص گفته می شود.

وی افزود: این گایدلاین ها در کشورهای خارجی نوشته و تهیه شده است که امیدواریم با برگزاری این همایش و آشنایی پزشکان، جراحان و پیراپزشکان با این دستورالعمل ها علاوه بر همکاری بین بخشی کیفیت ارائه خدمت به بیماران ارتقاء یابد.

رییس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه ایران در ادامه یادآور شد: eras برای تمام بیماری های به صورت مجزا نوشته شده است و پزشکان می توانند متناسب با تخصص و نوع تخصص از این دستورالعمل ها بهره‌مند شود.

وی افزود:در انجام این دستورالعمل ها باید تمام متخصصان با یکدیگر همکاری داشته باشند برای مثال در یک جراحی گوارش باید متخصص گوارش، تغذیه، بیهوشی و... با یکدیگر همکاری داشته باشند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در بخش دیگری از سخنانش گفت: حضور در این همایش بین‌المللی فرصت مناسبی است تا جراحان، پزشکان و پیراپزشکان داخل کشور از جزییات این دستورالعمل ها و فواید آن آشنا شوند.

وی افزود: در این گردهمایی علمی بنیان گذار انجمن eras نیز حضور خواهد داشت که این مساله بار علمی همایش را افزایش می دهد.

رییس همایش eras عنوان کرد: در این همایش 8 تن از پزشکان برجسته علم بیهوشی، همودینامیک منیتورینگ و ... از قبیل فرانسه، انگلیس، دانمارک، امارات متحده عربی و مصر حضور خواهند داشت و به بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین دستاوردهای علمی دنیا خواهند پرداخت.

وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای حضور این پزشکان در کشور تدوین گاید لاین «همودینامیک مونیتورینگ» است. این امر دستورالعمل مشترکی را در اختیار پزشکان قرار می‌دهد تا ارائه خدمت به بیماران بستری در ای. سی. یو به بهترین شکل انجام شود.

به گفته سلیمی؛ «همودینامیک مونیتورینگ» دستگاهی است که وضعیت قلبی و عروقی بیماران بستری در بخش ای.سی. یو را نشان می‌دهد.


سلیمی با بیان اینکه این همایش برای شرکت کنندگان دارای امتیاز بازآموزی است، عنوان کرد: این همایش ازصبح چهارشنبه 13 بهمن تا15 بهمن در بیمارستان امام خمینی برگزار می شود.

700700

20 / 20
کد خبر: 727684 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار