برگزیدگان سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی مشخص شدند

دوشنبه 25 بهمن 1395 - 10:29
جشنواره خوارزمی

مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره بین‌المللی خوارزمی تا دقایقی دیگر با حضور وزیر علوم و مسئولان این وزارت آغاز خواهد شد اما برگزیدگان این جشنواره معرفی شده‌اند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، اسامی برگزیدگان جشنواره خوارزمی به شرح زیر است:

گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی

سید محمد بلورچیان تبریزی برای طرح توسعه دانش ترکیب‌های ارگانوسیلیکون در ایران- رتبه اول برگزیده ویژه پژوهش‌های بنیادی

گروه تخصصی هوا و فضا

دانشگاه شهید بهشتی برای طراحی و ساخت شبیه‌ساز فضا- رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی

گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر مرتضی رضایی از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برای طرح خوراک دام از سرشاخه نیشکر فرآوری شده- رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی

گروه تخصصی برق و کامپیوتر

دکتر سید قاضی مغربی از جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برای طراحی و بومی‌سازی آزماینده و شبیه‌ساز سامانه پدافندی- رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی

گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی

دکتر فرهاد رجالی برای تولید نهاده زیستی میکوریزی مناسب برای استفاده در بخش تولیدات گیاهی کشور- رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای

گروه تخصصی علوم پایه

دکتر شهاب شیبانی برای تولید چشمه‌های دراکی تراپی ید 125 مورد استفاده در درمان تومورهای مغزی و ملانوهای چشمی- رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای

گروه تخصصی مکانیک

شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا برای بسته ارتقای توان توربین گاز MGT-70 – رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای

دکتر مجید ایزدی برای ساخت ماشین آلات خط تولید مخازن گاز طبیعی ویژه خودرو- رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای

گروه تخصصی برق و کامپیوتر

دکتر محمد عبدالاحد برای طرح نانو بیوحسگرهای الکتریکی برای تمایز سلولی- رتبه دوم نوآوری

گروه تخصصی معماری و شهرسازی

مهندس لیلا عراقیان برای طراحی پل طبیعت- رتبه دوم نوآوری

گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی

حمید امیرسیدی برای طرح گلخانه ایرانی فراز- رتبه دوم نوآوری

گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی

دکتر خشایار کریمیان برای طرح سنتز مواد موثره دارویی ضد سرطان- رتبه دوم فناوری

همچنین شرکت پویافناوران کوثر برای تجاری‌سازی سامانه سرعت سنج خودرویی بر اساس پردازش تصویر برگزیده موفق در تولید ملی شد.

برگزیدگان خارجی سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی

گروه تخصصی علوم پزشکی

دکتر گیدو کرومر از کشور اسپانیا برای طرح مرگ سلول‌ها در پاتوبیولوژی- رتبه اول پژوهش‌های بنیادی

گروه تخصصی علوم پزشکی

دکتر آندره لوزانو از کشور کانادا برای طرح شبیه‌سازی مغز برای شرایط عصبی- رتبه اول پژوهش‌های بنیادی

گروه تخصصی فناوری نانو

دکتر آندریا سی فراری از کشور ایتالیا برای طیف‌سنجی رامان به عنوان یک ابزار همه‌کاره برای مطالعه حواس- رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی

گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی

دکتر سیسیلیا لیندگرن از کشور سوئد برای طرح کالبد شکافی پاتوژنز مولکولی چاقی و توزیع چربی- رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی

گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی

دکتر عبدالحمید سیاری از کشور تونس برای طرح مواد ترکیبی برای جذب دی‌اکسید کربن: طراحی، عملکرد و ثبات- رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی

گروه تخصصی زیست علوم پایه

دکتر یاروفلاوسرگیس از کشور روسیه برای طرح بهینه‌سازی سراسری لیبشیترز و محاسبات بی‌نهایتی- رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی

منبع: خبرگزاری آنا

دریافت کننده: مهرنوش زارعی هنزکی/منتشر کننده: محمدجواد آخوندی

204/200

کد خبر: 732045 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.


اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو

نظرسنجی

مهمترین خواسته مردم از دولت دوازدهم چیست؟