رمزگشایی از ماجرای فروش کودک زن زندانی

چهارشنبه 27 بهمن 1395 - 13:34
کد مطلب: 733086
زندان

زن زندانی که پسر پنج ساله هم سلولی‌اش را در زمان آزادی به خانواده‌ای فروخته بود، در تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از جام‌جم، چند روز پیش زن زندانی شکایتی را به مسئولان یکی از زندان‌های تهران ارسال و ادعا کرد دوستش با سوءاستفاده از اعتماد او، پسر پنج ساله‌اش را فروخته است. این زن درخواست کرد کودک از خریداران گرفته و تحویل خودش شود.

با توجه به گفته این زن زندانی، پرونده در شعبه نهم بازپرسی دادسرای جنایی تهران به جریان افتاد و با دستور بازپرس سهرابی تحقیقات آغاز شد.

ابتدا مادر کودک در تحقیقات قضایی گفت: من از زمستان سال گذشته به اتهام سرقت بازداشت شدم. دوستم که او نیز زنی سابقه دار بود، به ملاقاتم آمد و چون کسی را نداشتم، از او خواستم از پسر پنج ساله‌ام نگهداری کند. او بعد از آن که فرزندم را تحویل گرفت، دیگر به سراغم نیامد.

اوافزود: او دیگر به ملاقاتم نمی‌آمد و فرزندم را نمی‌آورد که من او را ببینم. دلم برای فرزندم تنگ شده بود. دوستم اوایل مدعی بود که نمی‌خواهد حال و روز پسرم با دیدن من بد شود و به همین خاطر او را به ملاقاتم نمی‌آورد و حتی نمی‌گذاشت او با من حرف بزند و مدعی بود اگر پسرم با من تلفنی حرف بزند، احساس دلتنگی و بی‌قراری می‌کند. بعد از آن دیگر از دوستم خبری نشد. سرانجام با گذشت 11 ماه از این ماجرا چند روز پیش او به اتهام سرقت بازداشت و به همان زندانی که من بودم، منتقل شد.

شاکی ادامه داد: در آنجا سراغ فرزندم را از او گرفتم که مدام طفره می‌رفت و با دروغ‌هایش اذیتم می‌کرد. سرانجام دعوایمان شد و او گفت که پسرم را به زوج جوانی که صاحب فرزندی نمی‌شدند، فروخته است. با شنیدن این حرف شوکه شدم. می‌خواهم فرزندم را از این زوج گرفته و به من بازگردانید.

همزمان با این شکایت، زن زندانی که متهم به فروش این کودک بود، از زندان برای ادامه تحقیقات به بازپرسی منتقل شد.

این زن به قاضی پرونده گفت: چون دوستم زندگی درستی نداشت، تصمیم گرفتم برای این که فرزندش سرنوشت بدی پیدا نکند، او را به زوجی که صاحب فرزند نمی‌شدند، بفروشم. آنها از کودک دوستم خوب نگهداری می‌کنند. حالا که او کودکش را می‌خواهد، حاضرم با آن خانواده حرف بزنم و کودک را بگیرم و تحویل مادرش دهم.

با توجه به اظهارات این زن و این‌که محل جرم در شهری در اطراف تهران بود، پرونده برای ادامه تحقیقات به آنجا ارسال شد تا با شناسایی زوجی که از این کودک نگهداری می‌کنند، از آنها تحقیق و کودک تحویل مادرش شود.

دریافت کننده :سولماز ظزیفی/ انتشار دهنده : زهره حاجیان

704/700

101 / 20
کد خبر: 733086 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار