توضیحات شاکری به انتقادات عدم نامگذاری خیابانی به نام آیت الله هاشمی رفسنجانی

جمعه 6 اسفند 1395 - 09:39
کد مطلب: 735819
مجتبی شاکری

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران به برخی گلایه‌ها مبنی بر وقفه در نامگذاری خیابانی به نام "آیت الله هاشمی رفسنجانی" پاسخ داد.

به گزارش ایسکانیوز، مجتبی شاکری با بیان اینکه دو فوریت نامگذاری خیابانی به نام «آیت الله هاشمی رفسنجانی» به تصویب اعضای شورای شهر رسیده است، گفت: بر اساس روال موجود، پس از تصویب دو فوریت یک نامگذاری، پیشنهاد برای جانمایی خیابان یا معبری به کمیسیون نامگذاری ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر پیشنهاداتی در خصوص نامگذاری ارائه کرده‌اند به گونه‌ای که اسماعیل دوستی نامگذاری بخشی از خیابان رسالت، سرخو پیشنهاد تغییر نام خیابان انقلاب به هاشمی رفسنجانی و تعدادی نیز پیشنهاد تغییر نام خیابان یاسر را داشته‌اند، گفت: با این حال کمیسیون نامگذاری در حال جانمایی معبر است و به زودی نام 6 معبر را به شورای شهر پیشنهاد می‌دهد تا برای 6 شخصیت این معابر نامگذاری شوند.

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران با بیان اینکه نامگذاری خیابانی برای افرادی همچون آیت الله مجتبی تهرانی، حق شناس، خوشوقت، ابوترابی و فاضل لنکرانی هنوز انجام نشده است گفت: برخی از این افراد حتی اولین سالگرد ارتحالشان نیز گذشته است؛ اما هنوز جانمایی صورت نگرفته است.

شاکری با بیان اینکه شهر ظرفیت محدودی دارد گفت: اینگونه گلایه‌ها درست نیست و ممکن است باعث بی اعتمادی مردم شود و شرایط را تلخ می‌کند چرا که ما در کمیسیون نامگذاری در حال پیگیری هستیم تا هر چه سریعتر خیابانی به نام این افراد شود.بنابراین این گلایه‌ها معنایی ندارد.

وی افزود: به زودی نام 6 معبر برای نامگذاری این 6 شخصیت به صحن علنی پیشنهاد خواهد شد تا با رأی اکثریت آراء نام این 6 شخصیت بر روی 6 خیابان شهر گذاشته شود.

به گزارش ایسنا، تعدادی از اعضای شورای شهر در جلسه اخیر شورای شهر نسبت به تعلل کمیسیون نام گذاری در نام گذاری خیابانی به نام«آیت الله هاشمی رفسنجانی» گلایه کرده بودند.

منبع: ایسنا

دریافت کننده: مرضیه کنگرانی / انتشار دهنده: زهره حاجیان

308/700

119 / 20
کد خبر: 735819 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار