لپ تاپ های مک مجهز به سرویس واقعیت مجازی می شوند

منابع خبری از تلاش اپل برای طراحی نسل جدیدی از لپ تاپ های مک خبر داده اند که علاوه بر نمایشگر کاملا لمسی از سازگاری با سرویس های واقعیت مجازی برخوردار خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز، این لپ تاپ ها به جای سیستم عامل مک از سیستم عامل iOS بهره مند خواهند بود تا بتوانند خود را با امکانات و مقتضیات جدید سازگار کنند.

پیش از این مایکروسافت هم مجبور شده بود برای سازگار کردن نرم افزارهای ثالث جدید با لپ تاپ های سرفیس و لمسی کردن نمایشگر آن تغییرات اساسی در سیستم عامل ویندوز ایجاد کند.

اپل همچنین در تلاش برای طراحی نسل جدیدی از پردازنده های گرافیکی برای لپ تاپ های مک خود است. استقلال اپل در این زمینه کار ساده ای نخواهد بود و مستلزم صرف ۱۵ ماه تا دو سال زمان است.

اپل شایعات منتشر شده در این زمینه را فعلا رد یا تایید نکرده است و تا به حال به طور مرتب سیستم عامل مک را به روز کرده است، لذا در صورت ایجاد هرگونه کندی یا اختلال در این روند می توان حدس زد که شایعات منتشر شده صحت داشته اند.

همچنین گفته می شود مک جدید اپل حداقل ۱۶ گیگابایت رم خواهد داشت که آن را به یک رایانه قدرتمند مبدل می کند. ارتقای عمر باتری وسازگار کردن این لپ تاپ با هدست های واقعیت مجازی به منظور اجرای برنامه ها و خدمات واقعیت مجازی هم در دستور کار اپل قرار دارد. گفتنی است اپل ده درصد از درآمد سالانه خود را از طریق فروش رایانه های مک تامین می کند.

200/202

منبع: مهر

دریافت کننده: ناهید سمیعی/انتشار: آخوندی

کد خبر: 745068