دانشگاه تهران در میان ۱۰ مؤسسه برتر جهان در مهندسی نفت و ساخت و تولید

شنبه 26 فروردین 1396 - 11:16
کد مطلب: 757977
دانشگاه تهران

مرکز رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان یا «سی.دبلیو.یو.آر.» در گزارش رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷ دانشگاه تهران را جز ۱۰ مؤسسۀ برتر در حوزه‌های مهندسی نفت و مهندسی ساخت و تولید قرار داده است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، بر پایه نتایج اخیر این نظام رتبه‌بندی دانشگاه تهران در جایگاه چهارم جهان در حوزه مهندسی نفت و جایگاه دهم جهان در حوزه مهندسی ساخت و تولید قرار گرفته است. افزون بر دانشگاه تهران نام دو مؤسسه ایرانی دیگر در این رتبه‌بندی به چشم می‌خورد. دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه علم مواد مواد مرکب و دانشگاه صنعت نفت در حوزه مهندسی نفت نیز توانسته‌اند در میان ۱۰ مؤسسه برتر جهان در این حوزه‌ها قرار گیرند.

رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان موسسه‌ها را در ۲۲۷ حوزه موضوعی بر پایه شمار مقاله‌های پژوهشی‌شان در نشریه‌های برتر ارزیابی و نام ۱۰ مؤسسه برتر در هر حوزه را منتشر می‌کند. داده‌های لازم برای سنجش عملکرد موسسه‌ها از پایگاه « Clarivate Analytics » دریافت می‌شوند. برای هر حوزه موضوعی در پایگاه «جی.سی.آر.» یا «گزارش استنادی نشریه‌ها»، نشریات بر پایه «ضریب آیجین» و «امتیاز تأثیر مقاله»، از مقدار بزرگ به کوچک فهرست می‌شوند. سپس برترین مقاله‌ها در نشریه‌های باکیفیت‌تر شناسایی می‌شوند. این روند برای همه حوزه‌های موضوعی انجام و امتیاز موسسه‌ها بر پایه نمایه نامه علوم و علوم اجتماعی محاسبه می‌شود. در جدول زیر رتبه جهانی و امتیاز مؤسسه‌های ایرانی در موضوع‌های متفاوت این نظام رتبه‌بندی آمده است.

رتبه جهانی و امتیاز مؤسسه‌های ایرانی در نظام رتبه‌بندی موضوعی دانشگاه‌های جهان

نام مؤسسه

مهندسی ساخت و تولید

مهندسی نفت

علم مواد مواد مرکب

رتبه جهانی

امتیاز

رتبه جهانی

امتیاز

رتبه جهانی

امتیاز

دانشگاه تهران

۱۰

۸۶/۰۱

۴

۸۹/۰۷

-

-

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

-

-

-

-

۵

۹۴/۴۲

دانشگاه صنعت نفت

-

-

۷

۸۰/۹۹

-

-

دریافت کننده: مهرنوش زارعی هنزکی / انتشار دهنده: پارسا فرخوی

204/201

144 / 117
کد خبر: 757977 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار