تسریع در اجرای آیین‎نامه‎های حمایت از تولید دانش قرآنی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر تسریع در اجرای آیین‎نامه‎های حمایتی مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در تقویت زیرساخت های تولید دانش قرآنی تاکید کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، دکتر محمد فرهادی در بیست و سومین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور با اشاره بر اهمیت و جایگاه معارف قرآنی در نظام تولید علم کشور بر تسریع در اجرای آیین ‎ نامه ‎ های مصوب تاکید کرد.

وزیر علوم با بیان این مطلب که اجرای آیین ‎ نامه‌های حمایت از مطالعات قرآنی دانشجویان و طلاب و تحصیل دو رشته ‎ ای دانشجویان سایر رشته ‎ ها در رشته ‎ های قرآنی زمینه ورود معارف قرآنی در نظام تولید علم کشور را فراهم می آورد افزود: تولید علوم انسانی اسلامی که از مطالبات نظام و اسناد بالادستی است بدون توجه به معارف والای قرآنی امکان‌پذیر نخواهد بود.

در این جلسه، گزارش فعالیت یک‌ساله دبیرخانه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور ارائه شد که بر اساس آن، دبیرخانه کمیسیون در سال گذشته علاوه بر مدیریت اعتبارات پژوهش و آموزش عالی قرآنی سه آیین‎نامه تخصصی را در کارگروه‌های توسعه پژوهش قرآنی، توسعه آموزش عالی قرآنی و توسعه همکاری‎های علمی بین‎المللی قرآنی بررسی و به تصویب رسانده است.

آیین‎نامه حمایت از مطالعات قرآنی دانشجویان و طلاب در کارگروه توسعه پژوهش قرآنی و آیین‎نامه تحصیل دو رشته‌ای دانشجویان ممتاز در رشته‎های قرانی در کارگروه توسعه آموزش عالی قرآنی که به ترتیب با مسئولیت معاون پژوهش و معاون آموزشی وزارت علوم تشکیل می‌شود بررسی و تصویب شده و در حال حاضر مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در حال طراحی سازوکار اجرای این آیین‎نامه‌هاست.

دریافت کننده: مهرنوش زارعی هنزکی/انتشار:آخوندی

204/200

کد خبر: 759063