مسیری که روحانی در مناظره دوم باید در پیش بگیرد

چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 - 09:17
کد مطلب: 763750
مصاحبه ایسکانیوز با علی صوفی وزیر تعاون دولت اصلاحات

علی صوفی، وزیر تعاون دولت اصلاحات

در مورد شکل مناظره میان کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری که جمعه گذشته برگزار شد و روش پیش گرفته شده از سوی جهانگیری و روحانی باید گفت به نظر روحانی در این مناظره در مقابل قالیباف برای پاسخ به انتقادات وی کافی بود.

پاسخ هایی که جهانگیری در مناظره اول به رقیب خود داد از سوی مردم مورد اقبال قرار گرفت و بهتر است وی به همان صورت ادامه دهد.

روحانی لازم است یک مقدار بیشتر راجع به برنامه های دولت و موانع اجرای این برنامه در چهار سال پیش رو صحبت کند و کمتر خود را درگیر پاسخگویی به سوالات قالیباف کند مگر مواردی که خیلی ضروری باشد و اجازه ندهد قالیباف وی را به انفعال بیندازد.

اگر روحانی بخواهد فقط به پاسخگویی در خصوص اشکالات بپردازد و سعی بر این داشته باشد تا فعالانه برنامه هایی را که از گذشته داشته را با همان وقار و متانتی که در شخصیتش وجود دارد مطرح کند به ویژه موانعی که برای اجرای برخی از این برنامه ها وجود دارد لازم است که مردم در جریان قرار بگذارد.

به هر حال روحانی در گذشته برنامه هایی داشت که این برنامه ها اجرا نشده و باید برای مردم توضیح دهد. اگر مشکلشان از دولت بوده است که مشخص است ضعف خودشان بوده و باید از مردم عذرخواهی کند اما اگر مشکل ضعف های دولت نبوده و تاثیرات عوامل بیرونی از دولت بوده است باید برای مردم توضیح دهد.

بهتر است روحانی برای چهار ساله آینده دولت همین روند را ادامه دهد که باید روحانی این موضوع را در موضع رئیس جمهوری مطرح کند؛ اما در موضع دفاع از عملکرد دولت، جهانگیری بهتر است تا موضع خود را مانند مناظره گذشته ادامه دهد.

درخصوص زمان کناره گیری جهانگیری از عرصه انتخابات قطعا هماهنگی هایی صورت گرفته است. آقای جهانگیری به درخواست آقای روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شدند و قطعا هماهنگی میان روحانی و جهانگیری وجود دارد و به هیچ وجه بحث رقابت میان این دو کاندیدا نیست.

کاندیدای محوری آقای روحانی است و فکر می کنم بعد از اتمام و ممنوعیت تبلیغات یعنی روز 28 آقای جهانگیری انصراف می دهند.

همچنین اصلاح طلبان از روحانی می خواهند که مسایل را شفاف سازی کند و این که این موضوع را طوری پیش ببرند تا چهار سال آینده بیشتر با هویت اصلاح طلبی بتوانند در صحنه باشند.

86 / 29

نویسنده: علی صوفی*

کد خبر: 763750 1 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار