تجری: ۵ هزار و ۳۸۹ شکایت کاندیداهای انتخابات شوراها نسبت به رد صلاحیت‌ها ثبت شده است

دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 - 20:00
کد مطلب: 765777
فرهاد تجری

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: استان آذربایجان شرقی بیشترین و استان سمنان کمترین شکایت‌ها را داشتند.

به گزارش ایسکانیوز، فرهاد تجری با اشاره به بررسی شکایات کاندیداهای رد صلاحیت شده انتخابات شوراها، اظهار داشت: در مجموع تا به امروز ۵ هزار و ۳۸۹ شکایت نسبت به رد صلاحیت‌ها در کل کشور ثبت شده است که استان آذربایجان شرقی با ۶۳۰ مورد بیشترین و استان سمنان با ۹ مورد کمترین آمار شکایات ثبت شده را دارند.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات کل کشور درخصوص جزئیات شکایات مطرح شده در هیات‌های عالی استان گفت: از این تعداد شکایت، دو هزار و ۱۶۰ پرونده مورد رسیدگی مجدد قرار گرفتند که ۶۹۲ مورد تایید صلاحیت و ۶۰۹ مورد، رد صلاحیت شدند. همچنین این پرونده‌ها در ۱۰۹ جلسه مورد بررسی مجدد قرار گرفتند.

تجری با بیان اینکه بیشترین تایید صلاحیت بعد از بررسی مجدد، در استان البرز اتفاق افتاد که ۱۱۰ مورد بود، ادامه داد: در مجموع ۲۵۸ شکایت در این استان ثبت شد که از این تعداد، ۱۹۴ پرونده مجددا بررسی شدند و ۸۴ مورد رد صلاحیت شدند.

وی با بیان اینکه بیشترین رد صلاحیت در استان خوزستان ثبت شد، افزود: در این استان ۶۰۳ مورد شکایت به ثبت رسیده بود و در رتبه سوم بیشترین شکایات ثبت‌شده قرار گرفت، بعد از بررسی مجدد پرونده‌ها، ۱۴۴ مورد رد و ۹۹ مورد تایید صلاحیت شدند، این استان ۱۶ هزار و ۸۰۶ نفر نامزد انتخاباتی داشت.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی با اشاره به آمار تعداد شکایات ثبت شده در استان فارس که بیشترین داوطلب را در کل کشور داشته است، گفت: ۲۸۵ مورد شکایت در این استان ثبت شده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان با وجود ۴۴۴ شکایت ثبت شده، تعداد تایید صلاحیت‌ها بعد از بررسی مجدد تنها ۳۲ مورد بوده است،گفت: همچنین در چهارمحال و بختیاری نیز با وجود ۳۲ شکایت ثبت‌شده، ۲۲ مورد به تایید صلاحیت ختم شد.

تجری همچنین درباره استان سمنان که با ۹ مورد، کمترین تعداد شکایت ثبت‌شده را داشته است، گفت: از این تعداد، ۳ مورد تایید صلاحیت شدند، این استان ۲ هزار و ۶۹۷ نامزد انتخاباتی داشته است.

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی با بیان اینکه در استان آذربایجان شرقی هم که بیشترین شکایت ثبت‌شده را داشته است تنها ۷۴ پرونده‌اش به تایید صلاحیت رسیده است، بیان کرد: این استان هم ۱۳ هزار و ۹۳۶ داوطلب انتخابات شوراها داشته است.

تجری با اشاره به اینکه در استان تهران ۴۴۹ مورد شکایت ثبت شده است، گفت: بیشترین جلسات برای رسیدگی مجدد به پرونده‌ها در استان تهران تشکیل شد که ۲۰ مورد بوده که هنوز آمار نهایی تایید و رد صلاحیت‌هایش اعلام نشده است، بعد از تهران، آذربایجان غربی قرار دارد که ۸ جلسه برای رسیدگی به پرونده‌ها تشکیل شده است و از ۲۴۱ شکایت این استان، ۱۰۶ مورد به تایید صلاحیت و ۱۳۵ مورد به رد صلاحیت منجر شده است.

تجری در گفت‌وگو با خانه ملت، افزود: استان قم که با یک هزار و ۵۸۳ نفر، کمترین داوطلب انتخابات کل کشور را داراست، ۶۷ مورد شکایت ثبت‌شده داشته که در بررسی‌های مجدد، ۱۵ مورد به تایید صلاحیت منجر شده است.

302/302

86 / 86
کد خبر: 765777 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار