ورود مدیریت بحران به مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده 3 استان

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور از مشارکت این سازمان با دیگر دستگاه‌های دولتی در بازآفرینی محیط‌های ناکارآمد شهری خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایسنا، محمدفرید لطیفی در این‌باره گفت: بازآفرینی محیط‌های ناکارآمد شهری یکی از طرح‌هایی است که از ماه‌ها قبل و با مشارکت بخش‌های مختلف دولت از جمله وزارت راه و شهرسازی و ... به اجرا درآمده است و هدف از آن توجه به بافت‌های فرسوده، حاشیه‌نشینی و مناطق محروم و کمتر برخوردار است.

وی با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این طرح مشارکت دارد، گفت: این سازمان برای حل مشکل بافت فرسوده در سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خوزستان جلساتی را برگزار کرده و بنا شد بخشی از اعتبار بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده در این سه استان از سوی سازمان مدیریت بحران تامین شود.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در حال حاضر اقدامات و مطالعات اولیه در این خصوص انجام شده است گفت: با تکمیل طرح مطالعاتی، سازمان مدیریت بحران کشور از محل اعتبارات خود در تامین اعتبار این طرح که تاثیر زیادی در مقاوم سازی بافت‌های فرسوده در مشهد، اهواز و زاهدان دارد، مشارکت خواهد کرد.

دریافت کننده:نیوشا یعقوبی/انتشار:زهره حایجان

700/701

کد خبر: 767537