خودرویی که فقط یک بار ساخته شد

یکی از قدیمی ترین خودروسازان دنیا از محصولی لوکس رونمایی کرده که شاید بتوان آن را گرانترین خودروی دنیا هم به شمار آورد.

به گزارش ایسکانیوز، مجله تخصصی کارمگزین در گزارشی نوشت: دنیای خودروهای لوکس و قایق های تندرو به یکدیگر رسیده اند و این به لطف خودروساز قدیمی بریتانیا یعنی رولزرویس بوده است. این خودروی جدید که Sweptail نام دارد الهام گرفته شده از ساختار قایق های تندروست که در نگاه اول هر بیننده ای را به یاد خودروهای کلاسیک دهه ۲۰ و ۳۰۰ میلادی نیز می اندازد.

رولزرویس این محصول استثنایی را در یکصدویازدهمین سالگرد فعالیتش در عرصه خودروسازی جهان ارایه کرده است. این شرکت که با درخواست مشتریان قدیمی خود درخصوص ارایه یک خودروی خاص روبرو بود در نهایت محصولی را به دنیا معرفی کرده که قسمت جلوی آن نمایشی دیدنی از فناوری های مدرن و همان فلسفه همیشگی رولزرویس یعنی جلو پنجره کرومی و پیشانی عمود و قسمت عقب خودرو نیز یادآور مدلهای چند دهه قبل است.

در این محصول از پیشرفته ترین حسگرهای پارک خودرو استفاده شده که البته به واسطه بزرگ بودن آن، ابتکارعمل به جایی بوده است.

اما قسمت عقبی این خودرو بخش جالب توجه تر آن است یعنی جایی که تداعی کننده قایقهای تندورست. این بخش ساختاری کشیده و نسبتا نوک تیز دارد.

به رغم آنکه این خودروی غول پیکر از حیث ابعاد دسته کمی از یک هواپیمای کوچک ندارد اما تنها برای دو نفر ظرفیت دارد. سقف Sweptail کاملا پانورامایی است و این یعنی دو سرنشین آن در طول روز بیشترین بهره را از نور خورشید می برند.

رئیس شرکت رولزرویس این خودروی جدید را یک ماجراجویی هیجان انگیز توصیف کرده زیرا به عقیده وی Sweptail مفهوم تازه ای در خودروسازی را ارایه کرده است. او درباره این خودرو می گوید: یک بار برای همیشه چنین خودرویی ساخته شده است!

گفته می شود این خودرو حدود ۱۳ میلیون دلار قیمت دارد.

شرکت رولزرویس در سال ۱۹۰۶ بنیان گذاشته شد و از سال ۱۹۹۸ به خودروسازی بی ام دبیلیو آلمان واگذار شد.

200/202

منبع: مهر

دریافت کننده: ناهید سمیعی/انتشار: آخوندی

کد خبر: 782760