در گفت و گو با ایسکانیوز مطرح شد؛

مفهوم انقلابی گری از نگاه یک عضو جبهه ایستادگی

سه‌شنبه 23 خرداد 1396 - 16:17
کنعانی مقدم

عضو جبهه ایستادگی مفهوم "انقلابی گری" را تشریح کرد.

حسین کنعانی مقدم عضو جبهه ایستادگی درباره فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر "انقلابی گری" در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز بیان کرد: ما باید در مسیری حرکت کنیم تا آرمان های انقلاب در آن مسیر حاصل شود و آن مسیر نبض انقلابی گری در مقابل شورش گری و بی قانونی عمل کردن است؛ به این معنا که فرد انقلابی معتقد بر این باشد تا در چارچوب قانون برای رسیدن به آرمان و اهدافی که حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری ترسیم کردند حرکت کند.

وی با اشاره به این که استکبارستیزی نبض دوم انقلابی گری است، ادامه داد: شخص انقلابی تسلیم زور، استکبار، استبداد، استعمار و ظلم نمی شود و تفکرش عاشورایی یا همان "هیهات من الذله" است.

کنعانی مقدم با بیان این که نبض بعدی انقلابی گری اخلاق مداری است، تصریح کرد: اگر ما شخصی را انقلابی تصور می کنیم اما اخلاق حسنه ای که پیامبر (ص) برای آن مبعوث شده بودند را نداشته و آداب و اخلاق اسلامی را رعایت نکند به آن فرد انقلابی نمی توان گفت.

عضو جبهه ایستادگی ادامه داد: مبارزه با فساد و فحشا در بحث انقلابی مساله بعدی است که در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی فرد می تواند خود را انقلابی بداند یعنی در مقابله با فساد و فحشا عمل و به دنبال پاک کردن این موضوعات باشد.

وی در بخش دیگری از توضیحاتش درباره انقلابی گری گفت: نبض بعدی انقلابی گری مبتنی بر عقلانیت است، هر عملی که مبتنی بر خلقت انسان صورت گرفته و اگر برخلاف عقلانیت حرکتی کند نمی توان آن شخص را انقلابی نامید.

کنعانی مقدم در پایان خاطرنشان کرد: همچنین فرد انقلابی باید تمام اصول اسلامی را در مبارزه خود در نظر بگیرد، یعنی افراد برای رسیدن به اهدافشان روش ماکیاولی داشته باشند و هدف وسیله را توجیه کند و مانند گروه های تروریستی (داعش) که قصدشان ترور، وحشت و جنایت است به اهداف خود برسند، قطعا این موضوع اسمش انقلابی گری نیست بلکه این شورشگری، تروریسم است و باید با آن مقابله کرد.

خبرنگار: راضیه فراهانی

کد خبر: 786900 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار

آرشیو