رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی خبر داد

برخورد قانونی با مراکز آموزشی غیرمجاز

سه‌شنبه 23 خرداد 1396 - 11:55
کد مطلب: 786928
مرضیه گرد

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: با آموزشگاه ها و مراکز آموزشی غیر مجاز که تبلیغات کاذب می کنند طبق قانون برخورد می شود.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز مرضیه گرد با اشاره به فعالیت آموزشگاه های غیرمجاز درکشور، درباره علت عدم برخورد قاطع با این آموزشگاه ها گفت: متاسفانه آموزشگاه ها دارای صنف و اتحادیه نیستند وما شاهد هستیم که اگر در سایر مشاغل تخلفاتی رخ دهد اصناف و اتحادیه ها با آنها برخورد می کنند ولی خوشبختانه با تصویب قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی مصوب سال 1395 ، طبق قانون منبعد شورای موسسان مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی رسمیت یافته و از اختیارات قانونی بیشتری برخودار هستند.

او ادامه داد: مراکز آموزشی تاکنون اختیارات کمی داشته و امیدواریم با معرفی به وزارت کار این گروه نیز از حق و حقوق قانونی خود در برخورد با متخلفین و سایر مسائل قانونی جایگاه خود را باز یابند .

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی درباره وعده های تبلیغاتی موسسات و آموزشگاه های کنکور گفت: آن دسته از آموزشگاه هایی که زیر نظر آموزش و پرورش هستند و دانش آموزان زیر 20 سال را می پذیرند دارای ضوابط معین و مشخصی هستند و از ابتدای فرآیند صدور مجوز تحت نظارت ما قرار می گیرند. اگر این موسسات قصد انجام تبلیغات داشته باشند برنامه خود را به آموزش و پرورش ارائه می کنند تا بررسی و تایید شود.

گرد ادامه داد: کلیه آموزشگاه ها مطلع هستند که نباید از تبلیغات کاذب استفاده کنند و این تخلف به ندرت در آموزشگاه های دارای مجوز از آموزش وپرورش انجام می شود .

با با اشاره به اینکه آموزش وپرورش اجازه چنین تبلیغاتی را به مراکز آموزشی نمی دهد اظهار کرد :حتی صداوسیما هم تنها می تواند تبلیغات مراکز و موسساتی را قبول نماید که مجوز از آموزش و پرورش داشته باشند. در این میان اگر هم آموزشگاه مجازی دست به تبلیغات فریبنده و غیرواقعی در فضای مجازی و مانند آن بزند مرتکب تخلف شده است و اگر به شورای نظارت گزارش شود موافقت اصولی شان لغو خواهد شد.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با بیان اینکه آموزشگاه هایی که از سایر دستگاه ها به جز آموزش و پرورش مجوز دارند در صورت عدم هماهنگی با آموزش وپرورش جزو غیرمجازها تلقی می شوند، گفت: باید تلاش کنیم مسئله آموزشگاه های غیرمجاز را به صورت اصولی و ریشه ای حل کنیم .

او با تاکید بر اینکه متاسفانه در حال حاضر نحوه ورود به دانشگاه آسیب جدی به امر تعلیم وتربیت و روند آموزش و پرورش می زند افزود: ما معتقدیم روش جذب دانشجو در مراکز آموزش عالی مناسب نیست و تا اصلاح نشد چنین مشکلاتی به قوت خود باقی خواهند ماند.

گرد گفت: ما این امکان را نداریم همه متخلفان را شناسایی کنیم زیرا قدرت اداری و قضایی لازم را در اختیار نداریم،به همین خاطر باید از مسیرهای دیگری ادامه دهیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با تاکید براینکه قطعا آموزشگاه های بدون مجوز، فعالیت تخصصی و متناسب با خدماتی که حق دانش آموزان است را ارائه نمی کنند، گفت: شماره مجوز آموزشگاه های تحت نظارت آموزش و پرورش بر تابلوهای سر در ورودی حک شده و مشخص است.

او افزود: اولیا با تبلیغاتی چون تضمین قبولی در دانشگاه های برتر اقناع نشوند، چنین تبلیغاتی نوعی کلاهبرداری است. اگر گزارشاتی به دست ما برسد وارد عمل می شویم و با همکاری نیروی انتظامی واماکن برخورد می کنیم . ما توقع داریم نیروی انتظامی برای احقاق حقوق مردم برابر قانون با آموزشگاه متخلف غیرمجاز که آموزش و پرورش معرفی کرده برخورد کنند. اگر مردم هم با چنین مواردی برخوردند می توانند موارد را به ادارات آموزش وپرورش منطقه اطلاع دهند.

رئیس سازمان مدارس ومراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: مردم می توانند به سایت ادارات کل آموزش و پرورش استان ها مراجعه و فهرست مراکز مجاز را ملاحظه کنند.

204/200

144 / 14
کد خبر: 786928 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار