ساخت ماکت مسجد‌الاقصی با مجسمه‌های مقوایی

ماکت «مسجدالاقصی و قبه‌الصخره» از سوی مرکز سرگرمی‌های سازنده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید و عرضه شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، مجموعه‌ «مجسمه‌های مقوایی» تلاش دارد به مخاطبان خود روش‌های طراحی و ساخت حجم‌ها را بیاموزد. از این مجموعه که به افزایش مهارت و دقت در ساخت حجم‌ها کمک می‌کند به تازگی ماکت «مسجدالاقصی و قبه‌الصخره» وارد بازار شده است.

کودکان بالای 12 سال می‌توانند با استفاده از قطعات مقوایی و استفاده از راهنمای کتاب، این بنای مهم تاریخی مذهبی را بسازند.

گفتنی است که یکی از راه‌های آموزشی، استفاده از بازی و سرگرمی است. مرکز سرگرمی‌های سازنده‌ی کانون نیز با توجه به اهداف خود مبنی بر توجه به نیاز مخاطبان، آشنایی آن‌ها با بناهای تاریخی را نیز در دستور کار خود قرار داده است. در همین راستا ساخت این ماکت همراه با توضیح‌های والدین و مربیان می‌تواند نقش مهمی در آگاهی بخشی در شناخت مسجدالاقصی داشته باشد.

راهنمای تصویری این اثر در چند بخش به سازندگان کمک می‌کند. آن‌ها پس از ساخت صفحه‌ی اصلی ماکت به ساخت بنای مسجدالاقصی و قبه‌الصخره خواهند پرداخت.

طراح این ماکت زهرا حبیبی و مدیر و ناظر پروژه امیرحسن سلام‌زاده بوده‌اند. این محصول در 6هزار نسخه در آستانه روز جهانی قدس سال 1396 تولید و با قیمت 6هزار و 600 تومان عرضه شده است.

502

کد خبر: 789052