رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای مجمع جهانی بیداری اسلامی :

سلطه ستیزی شاخصه اصلی و از ویژگی های بی مانند انقلاب اسلامی است

چهارشنبه 31 خرداد 1396 - 13:45
کد مطلب: 789466
حسین اکبری

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران در گسترش اندیشه مقاومت اسلامی در منطقه و جهان گفت : سلطه ستیزی شاخصه اصلی و از ویژگی های بی مانند انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایسکانیوز، دکتر حسین اکبری رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای مجمع جهانی بیداری اسلامی با اشاره به اینکه اسطوره شکست ناپذیری اسرائیل پایان پذیرفته است و این انقلاب ایران بود که جرات ایستادگی در برابر رژِیم صهیونیستی را داشت افزود : در هیچ کجای دنیا کسی جرات جسارت به اسرائیل را ندارد. یکی از ویژگی های انقلاب ایران، سلطه ستیزی است.

وی با تاکید بر تاثیر گذاری اندیشه امام خمینی (ره) در اعلام روزجهانی قدس و تغییر فرایند سیاسی منطقه گفت : نگاه امام خمینی (ره) توانست معادلات را در سطح بین المللی و منطقه ای تغییر دهد و همین نگاه جمهوری اسلامی ایران سبب ایجاد تغییر در فلسطین بود.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای مجمع جهانی بیداری اسلامی در ادامه با اشاره به این فرمایش حضرت امام (ره) که اسرائیل باید محو شود تاکید کرد : این نگاه خمینی کبیر در درون جامعه فلسطینی موجب تشکیل جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، جنبش جهاد اسلامی فلسطین و دیگر گروه های مقاومت گردید.

اکبری همچنین گفت: کسی گمان هم نمی کرد که انقلاب ما خارج از دایره شرق و غرب دوام بیاورد. برتری جمهوری اسلامی ایران به اندازه امکانات، سلاح و نیست. اندیشه و نگاه انقلاب اسلامی ایران بود که در سوریه وصحنه میدانی منطقه پیروز شد.

وی با اشاره به اشتباه بودن ارزیابی های آمریکا و برخی کشورها از وضعیت منطقه گفت : غرب در ارزیابی های خود دچار اشتباه راهبردی شد . آنان گمان می کردند که سوریه در همان دوماه آغازین بحران ، نابود خواهد شد. اما چه کسی گمان می کرد که با تجمیع تمامی دارایی ها و حمایت های مالی و سیاسی و سلاح از تروریست ها و اعزام خشن ترین گروه تروریستی به سوریه ، آنان موفق نمی شوند. حتی برای بسیاری از تحلیلگران نیز در آن زمان پیش بینی این موضوع سخت یا سخن گفتن از آن دشوار بود.

وی در ادامه افزود : بنابراین این نگاه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی بود که به ایجاد تغییرات در صحنه میدانی و سیاسی منطقه انجامید نه مولفه های سلاح و تجهیزات .

خبرگزاری قدس

301

131 / 14
کد خبر: 789466 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار