تسهیلات مترو تهران به مناسبت عید سعید فطر

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: به مناسبت عید فطر و تسهیل تردد نمازگزاران این عید سعید، مترو تهران خدمات ویژه‌ای را در نظر گرفته است.

به گزارش ایسکانیوز و نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه محمد احمدی بافنده مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: مترو تهران به منظور تسهیل در تردد نمازگزاران به محل اقامه نماز عید در مصلی بزرگ امام خمینی (ره)، خدمات ویژه و سرویس‌های فوق العاده‌ای را در تمام خطوط مترو ارایه می‌کند.

وی با بیان اینکه خدمات مترو تهران از ساعت 05:30 صبح روز عید فطر تا پایان مراسم به طور رایگان ارایه می‌شود، افزود: در این روز تعداد حرکت قطار‌ها نسبت به برنامه عادی در روز‌های تعطیل افزایش می‌یابد که در این راستا فاصله گذر قطار‌های خط ۱ و ۲ مترو تهران به ۵ دقیقه کاهش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران در ادامه با اشاره به اینکه فاصله گذر حرکت قطار‌ها در خط ۴ مترو هر ۵ دقیقه یکبار خواهد بود، افزود: فاصله مسافرگیری در خط ۳ مترو هم به ۹ دقیقه کاهش می‌یابد.

وی گفت: مسافرگیری در خط ۷ نیز همانند سایر خطوط از ساعت 05:30 صبح آغاز می‌شود و در صورت افزایش مسافر سرویس دهی در این خط نیز افزایش می‌یابد.

به گفته احمدی بافنده تردد مسافران در تمام ایستگاه‌های مترو تهران به صورت لحظه‌ای رصد می‌شود و این آمادگی وجود دارد تا در صورت نیاز قطار‌های فوق العاده اعزام شود.

703

کد خبر: 800364