عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایسکانیوز:

برخی تصمیمات وزارت علوم باعث ایجاد استرس در دانشجویان و خانواده ها می شود/دنبال احقاق حق دانشگاه آزاد در موضوع حذف رشته ها هستیم/افرادی به دنبال پر کردن جیب خود هستند

سه‌شنبه 6 تیر 1396 - 12:23
کد مطلب: 800741
جبار کوچکی نژاد

عضو کمیسیون آموزش و کمیسیون تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی در دانشگاه آزاد نزدیک به 40 درصد از دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری تحصیل می کنند و چنین باری از دوش دولت بر می دارد قاعدتا باید به آن کمک کنیم تا تقویت شود. متاسفانه تحقیقات ما نشان می دهد که افرادی که در حوزه آموزش غیردولتی وزارت علوم هستند، به دنبال تقویت مراکز آموزشی دیگر هستند. 

جبار کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب رشته محل های دانشگاه آزاد در کمیته سه نفره مجلس به ایسکانیوز، گفت: در برخی تصمیمات مانند همین موضوع حذف رشته ها، وزارت علوم برای دانشگاه آزاد افراط و تفریط وجود دارد. بدین معنا که بعضی از تصمیمات را در مقطعی اعلام می کنند و یک استرسی به بدنه دانشجویان، خانواده ها و مسئولان خود دانشگاه وارد می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: ما معتقدیم که حتی کنکور تحصیلات تکمیلی هم به وزارت علوم واگذار شده است هم باید به خود دانشگاه بازگردانده شود. وقتی در دانشگاه آزاد نزدیک به 40 درصد از دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری تحصیل می کنند و چنین باری از دوش دولت بر می دارد قاعدتا باید به آن کمک کنیم تا تقویت شود. متاسفانه تحقیقات ما نشان می دهد که افرادی که در حوزه اموزش غیردولتی وزارت علوم هستند، به دنبال تقویت مراکز آموزشی دیگر هستند.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش پیگیری احقاق حق دانشگاه آزاد اسلامی در موضوع حذف رشته ها خواهد بود تاکید کرد: ما بعنوان نمایندگان مردم باید نسبت به بعضی موارد افشاگری کنیم. برخی به جای اینکه نگاه یکنواختی به بخش خصوصی داشته باشند بیشتر به دنبال پر کردن جیب خود هستند.

200/202

94 / 14
کد خبر: 800741 2 1

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار