طرح‌های دانشجویی حوزه پیشگیری از اعتیاد و طلاق حمایت می شود

سه‌شنبه 6 تیر 1396 - 10:33
کد مطلب: 801067
وزارت علوم تحقیقات و فناوری

با توجه به اهمیت و ضرورت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در دانشگاه ها و مراکز عالی کشور، تفاهم نامه ای با سه محور «پیشگیری از اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی» میان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و شورای اجتماعی وزارت کشور منعقد شده است که از طرح های دانشجویان حمایت می کند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، بر این اساس تعدادی از طرح های دانشجویان با توجه به نکات زیر حمایت می شوند.

طرح‌های پیشنهادی دارای ساختار استاندارد (مقدمه، ضرورت، اهداف، محتوا، نظام اجرایی، برآورد زمانی، مالی و...)، قالب مشخص، محتوای موثر با تاکید بر کار گروهی باشد. طرح ها حداکثر در ۵ صفحه تدوین گردد. همچنین طرح های کانون های فرهنگی، هنری، مذهبی و اجتماعی دانشجویان و همچنین انجمن های علمی - دانشجویی در اولویت حمایت است.

بر اساس اعلام معاونت فرهنگی وزارت علوم، طرح های با موضوع پیشگیری از طلاق در اولویت حمایت می‌باشد و طرح های پیشنهادی دارای جذابیت، نوآوری و اثربخشی باشد. هر دانشگاه می تواند حداکثر تعداد ۱۰ طرح دانشجویی را ارسال کند.

حداکثر سقف حمایت مالی از هر طرح ۲۵ میلیون ریال و مهلت ارسال طرح ها ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۶ و بازه زمانی جهت اجرای طرح ها، پایان مهرماه ۱۳۹۶ در نظر گرفته شود.

راه اندازی کانون آسیب های اجتماعی دانشجویان در دانشگاه هایی که فاقد این کانون هستند، همچنین طرح هایی که منتج به تقویت این کانون ها شود، به عنوان یک طرح می تواند ارائه شود.

طرح‌هایی که با رویکرد غیر مستقیم و با استفاده از نمادهای هنری و متناسب با ذائقه دانشجویان به مقوله آسیب های اجتماعی بپردازد، به صورت ویژه بررسی می شود.

همه طرح های پیشنهادی باید دانشجویی و درون دانشگاهی تدوین شود و طرح های پیشنهادی قبل از ارسال به تایید مدیریت فرهنگی دانشگاه رسیده و سپس به آدرس پست الکترونیکی F_ejtemaee@msrt.ir ارسال شود.

۲۰۴

144 / 14
کد خبر: 801067 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار