بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی معادن

چهارشنبه 7 تیر 1396 - 22:25
کد مطلب: 801560
معدن

معاون اداره کل بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن وتجارت گفت: روز یکشنبه چهارم تیرماه سال جاری بخشودگی جرایم دیرکرد حقوق دولتی معادن توسط هیات محترم وزیران اعلام شد.

به گزارش ایسکانیوز؛ سید پرهام موسوی افزود : با توجه به افت قیمت های جهانی مواد معدنی ، رکود پروژه های عمرانی و افزایش نرخ تورم در سنوات قبل باعث افت قابل توجه در تولید و کاهش میزان فروش مواد معدنی و درنهایت کاهش نقدینگی بهره برداران معدنی شده بود.

به گفته موسوی ؛ علی رغم تمام تلاش در وزارت صنعت، معدن وتجارت و سازمان های استانی‌آن حجم مطالبات دولت از محل حقوق دولتی رو به افزایش بوده و بهره برداران نیز به دلیل کاهش نقدینگی توان پرداخت معوقات دولت را در موعد مقرر قانونی نداشتند .

وی در ادامه توضیح داد: از این رو ۲ راه کاردر پیش گرفته شد یکی اینکه افزایش فشار به معدنکاران ( سلب صلاحیت و کاهش تولید و از بین رفتن فرصت های شغلی و تولید ) منجر می شد و راه کار دوم مدیریت موضوع بود که با ارایه مهلت های مناسب ، تقسیط بدهی حقوق دولتی هم چنین پیشنهاد عدم افزایش قیمت های پایه حقوق دولتی و غیره بود که ما راه کار دوم را اتخاذکردیم.

موسوی افزود : راه کار اریاه پیشنهاد بخشودگی جرایم حقوق دولتی معادن که با موافقت معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت و تایید وزیر صنعت، معدن وتجارت در آّان سال ۹۵ مکاتبات لازم با دفتر معاون اول رییس جمهور انجام شد و با موافقت وی و ارجاع موضوع به کمیسیون اقتصاد دولت موارد با حضور نمایندگان معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت در کمیسیون اقتصاد مطرح و در نهایت منجر به مصوبه چهارم تیرکه ابلاغ بخشودگی جرایم دیر کرد حقوق دولتی معادن شد.

معاون اداره کل بهره برداری معادن و دبیر کمیته حقوق دولتی معادن وزارت صنعت، معدن وتجارت یادآور شد : البته دستورالعمل پیشنهادی را از قبل آماده کردیم تا در صورت موافقت اجرای این امر با سرعت بیشتری انجام گیرد.

وی تصریح کرد : در واقع موافقت با این پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت بخش مهمی از نقدینگی معادن را به سمت تولید هدایت کرده و از سوی دیگر بهش قابل توجهی از معقوقات دولت در این رابطه وصول خواهد شد.

موسوی در پایان گفت: در واقع با این اتفاقمهم ، میمون و تاثیر گذارز طرفین مخاطب این مصوبه دولت و بناگاه های تولید معدنی از منافع آ« بهره مند می شوند.

منبع: مهر

402

121 / 24
کد خبر: 801560 0 0

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار