بهره گیری پلیس از نیروهای توانمند و تجهیزات الکترونیکی برای تامین امنیت

یکشنبه 18 تیر 1396 - 12:03
کد مطلب: 804588
سردار حسین رحیمی

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به بهره گیری پلیس از نیرو های توانمند و تجهیزات الکترونیکی برای تامین امنیت جامعه، گفت: ما خود را ملزم به تامین امنیت سرمایه گذاران و گردشگران می دانیم.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار" حسین رحیمی" در دیدار با "کن دو "دبیر اول و رئیس بخش امنیت سفارت ژاپن در ایران گفت: به رقم سابقه تاریخی تحرکات گروهک ها و اشرار در این منطقه، استان سیستان و بلوچستان یکی از امن ترین استان های کشور ایران است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: امروز سیستان و بلوچستان با اشراف خوب و بهره گیری از نیرو های توانمند و به کارگیری تجهیزات it و الکترونیکی توسط نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط با حوزه امنیت، امنیت بسیار خوب و مطلوبی منطقه دارد به گونه ای که با هماهنگی دولت این استان به عنوان مقصد گردشگری در سال جاری معرفی شده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه بهترین شرایط کشف جرم 70 الی 80 درصد می باشد، گفت: امروز با توانمندی نیروی انتظامی استان بیش از 90 درصد جرایم رخ داده کشف شده است.

سردار رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از اقدامات و راهبرد های مهم پلیس، رویکرد جامعه محوری و مردم داری می باشد که در این رویکرد، پلیس دوست و خدمتگزار و مددکار مردم است و تلاش کرده ایم که این رویکرد مهم را در تمام بخش های نیروی انتظامی تسری دهیم.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: این رویکرد و استراتژی پلیس، باعث افزایش همکاری خوب و مطلوب مردم با نیروی انتظامی شده است و عوامل و عناصری که ضد مردم هستند در این رویکرد در بین مردم جایگاهی ندارند.

وی یکی از اقدامات برجسته و اولویت مهم نیروی انتظامی استان را مبارزه با مواد مخدر خواند و بیان داشت: قریب به 70 درصد از مواد مخدر تولید شده در کشور افعانستان از مرزهای این استان وارد کشور می شود و ما تاکنون توانسته ایم مقادیر متنابهی موادمخدر را از قاچاقچیان کشف و باند های متعدد را منهدم کنیم و این مبارزه شبانه روزی با جدیت ادامه دارد.

سردار رحیمی تصریح کرد: نیروی انتظامی استان در راه مبارزه با موادمخدر و حفظ امنیت پایدار استان تاکنون قریب به دو هزار شهید را تقدیم کرده که بیانگر اراده محکم جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پدیده شوم موادمخدر می باشد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به امنیت مطلوب سیستان و بلوچستان گفت: به دلیل وجود امنیت باثبات، این استان در سال جاری به عنوان مقصد گردشگری معرفی شده است و تاکنون مسافران و گردشگران زیادی برای استفاده از طبیعت بکر و دست نخورده وارد استان شده اند به گونه ای که در ایام نوروز میزان تردد خودروها به استان نسبت به سال گذشته، یک میلیون و 300 هزار دستگاه افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: این استان دارای مردم شریف و نجیب است و میزان جرایم رخ داده در این منطقه از میزان میانگین کشوری پایین تر می باشد به همین سبب ما شاهد رونق پروژه های بزرگ عمرانی از جمله راه اهن چابهار به زاهدان هستیم.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: ما با هماهنگی سایر دستگاه های دولتی، خود را ملزم به تامین امنیت سرمایه گذاران و گردشگران می دانیم و تاکنون اقدامات زیادی را برای حفظ امنیت در استان انجام داده ایم.

سردار رحیمی در ادامه گفت: فرهنگ کشور ژاپن با فرهنگ مردم ایران نزدیکی و قرابت زیادی دارد و ما از گسترش روابط بین ژاپن و سیستان و بلوچستان استقبال می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه ما خود را خادم و خدمتگزار مردم می دانیم، اظهار داشت: ما خدمات پلیسی را با بهترین کیفیت به اتباع سایر کشور هایی که به عنوان گردشگری و سرمایه گذار در کشور ما حضور دارند ارائه خواهیم داد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در سال گذشته 16 تروریست در استان به هلاکت رسیدند، تصریح کرد: در اخرین عملیات ماموران نیروی انتظامی، ده ها قبضه انواع سلاح های سبک و نیمه سنگین از گروهک جیش الظلم کشف شده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: برای حفظ امنیت پایدار در مرزها همدلی، همکاری و هم افزایی بسیار خوبی بین همه دستگاه های مرتبط با حوزه امنیت وجود دارد.

در ادامه این دیدار "کن دو" اقدامات پلیسی سیستان و بلوچستان را در امور امنیتی، مبارزه با تروریست و جنایی خیلی قوی و تحسین برانگیز خواند.

دبیر اول و رئیس بخش امنیت سفارت ژاپن در ایران افزود: کشور ایران و کشور ژاپن روابط تاریخی و جدی دارند و بعد از قرارداد برجام، همکاری این دو کشور بسیار قوی تر شده و ما با توجه به شرایط مطلوب در چابهار خواستار افزایش حضور گردشگران ژاپنی در این منطقه هستیم.

"کن دو" تصریح کرد: از فعالیت ها و اقدامات بزرگ انجام شده توسط پلیس سیستان و بلوچستان بسیار متعجب شدم و خوشحالم که این اقدامات بزرگ صورت گرفته است و تلاش می کنیم که تعاملات بین پلیس ژاپن و ایران را گسترش دهیم.

701

31 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار