اعتراف سارقِ قاتل / سال 92 همسرم را کشتم /عکس

دستگیری سارق خودرو، پرده از جنایت خونین وی در سال ۹۲ و قتل همسرش برداشت.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از فارس، ساعت 04:40 مورخه 2 تیر 1396 مأمورین کلانتری 134 شهرک قدس در زمان گشت‌زنی در خیابان علامه جنوبی به یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ به شماره انتظامی مشخص با یک سرنشین مشکوک شده در بررسی های صورت گرفته مشخص شد که پراید دارای سابقه سرقت از حوزه کلانتری 113 بازار در تاریخ 31 اردیبهشت 1396 است.

با شناسایی خودروی مسروقه، مأمورین کلانتری به راننده پراید دستور ایست داده اما وی اقدام به فرار می نماید که نهایتا طی یک تعقیب و گریز و شلیک چندین تیر از سوی مأمورین، راننده پراید مجبور به توقف شده که توسط مأمورین دستگیر می شود.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت خودرو و به دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه 2 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات پلیسی:

متهم دستگیر شده که در زمان دستگیری خودش را بنام عبدالله اکبری معرفی کرده بود در تحقیقات اولیه منکر هرگونه اطلاع از مسروقه بودن خودرو شد و مدعی بود که خودرو را از یکی از دوستانش به نام علی دریافت نموده است.

با انتقال عبدالله اکبری به پایگاه دوم آگاهی، هویت واقعی او بنام محسن . ی (30 ساله) محرز و با اعترافات وی، همدستش بنام علی ایزدی به اتهام سرقت خودرو، در مورخه 13 تیر 1396 دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش در منطقه سرچشمه مقادیر قابل توجهی اسناد و مدارم شناسایی متعلق به افراد غیر کشف و به پایگاه دوم پلیس اگاهی منتقل شد.

در تحقیقات اولیه، کارآگاهان با بررسی سوابق علی ایزدی اطلاع پیدا کردند که او نیز همانند همدستش سعی در مخفی نگهداشتن هویت واقعی خود بنام رهام . ر ( 37 ساله ) را داشته است.

رهام . ر که اعتیاد شدیدی به مصرف موادمخدر از نوع شیشه دارد، پیش از احراز هویت واقعی اش درخصوص سرقتی بودن خودروی مکشوفه مدعی شد که خودرو را از فرد دیگری و در ازای پرداخت روزانه مبلغ 25 الی 30 هزار تومان اجاره نموده و خودش سرقتی انجام نداده اما پس از شناسایی هویت واقعی و در بررسی سوابقش مشخص شد که او از مجرمین سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف بوده و تاکنون بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با موادمخدر، چک ، ضرب و جرح عمدی و تخریب بارها دستگیر و روانه زندان شده است.

همچنین در بررسی سوابق رهام در سیستم جامع پلیس مشخص شد که وی از سال 1392 تاکنون تحت تعقیب پلیس آگاهی استان مازندران - شهرستان عباس مازندران قرار دارد.

شناسایی قاتل متواری:

در استعلام بعمل آمده از پلیس آگاهی شهرستان عباس آباد اعلام شد که رهام به اتهام قتل عمدی همسرش بنام سمیرا ( 24 ساله ) در یکی از روستاهای شهرستان عباس آباد تحت تعقیب آنها قرار داشته است که بلافاصله با اعلام خبر دستگیری رهام، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان عباس آباد به تهران اعزام شدند.

برابر محتویات پرونده و اعلام نظریه پزشکی قانونی، مقتول به علت اصابت جسم سخت به ناحیه سر و در داخل منزلش به قتل رسیده و متهم نیز صراحتا به ارتکاب جنایت در زمان مصرف موادمخدر از نوع شیشه اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی ، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با هماهنگی بعمل آمده، تیمی از پلیس آگاهی شهرستان عباس آباد با نیابت قضایی به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرده و متهم رهام . ی حسب دستور قضایی با قرار بازداشت موقت به اتهام قتل عمـد تحویل کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان عباس آباد شد.

701

کد خبر: 819549