انواع از کارافتادگان بیمه شده در تامین اجتماعی /حدود 3 میلیون مستمری بگیر وجود دارد

دوشنبه 2 مرداد 1396 - 12:11
کد مطلب: 819659
سازمان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: کمیسیون پزشکی به عنوان مرجع اصلی تشخیص از کارافتادگی و میزان آن برای بیمه شدگان است و این سازمان سه حالت برای از کار افتادگی بیمه شده پیش بینی کرده است .

به گزارش ایسکانیوز، طبق ماده ٧٠ قانون تامین اجتماعی، بیمه شدگانی که طبق نظر پزشک معالج، بیماری آنان غیرقابل علاج تشخیص داده می شوند و پس از انجام خدمات توانبخشی و اعلام نتیجه توانبخشی یا اشتغال چنانچه طبق نظر کمیسیون های پزشکی توانایی خود را کلا یا بعضا از دست داده باشند، از کارافتاده تلقی می شوند.
بر اساس این گزارش ، چنانچه میزان کاهش قدرت کار بیمه شده بین ٣٣ تا ٦٦ درصد و به علت حادثه ناشی از کار باشد از کارافتاده جزئی شناخته می شود.
همچنین اگر درجه کاهش قدرت کار بیمه شده بین ١٠ تا ٣٣ درصد و موجب آن حادثه ناشی از کار باشد، استحقاق دریافت غرامت نقص مقطوع را خواهد داشت.
براساس اعلام این سازمان، هرگاه درجه کاهش قدرت کار بیمه شده ٦٦ درصد و بیشتر باشد از کارافتاده کلی شناخته می شود .بیمه شده ای که در اثر حادثه ناشی از کار یا بیماری حرفه ای از کارافتاده کلی شناخته شود بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه استحقاق دریافت مستمری از کارافتادگی کلی ناشی از کار را خواهد داشت.
برای تعیین میزان از کارافتادگی جسمی و روحی بیمه شدگان و افراد خانواده آنها کمیسیون بدوی و تجدیدنظر پزشکی تشکیل خواهد شد.
براساس آمار سازمان تامین اجتماعی اکنون حدود سه میلیون مستمری بگیر وجود دارد که این افراد شامل بازنشستگان، بازماندگان و از کارافتادگی می شوند.

702

101 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار