دکتر توکلی خبر داد:

برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته در هفته جاری/زمان توزیع کارت آزمون

شنبه 7 مرداد 1396 - 13:31
کد مطلب: 821001
حسین توکلی مشاور سازمان سنجش آموزش کشور

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور جزئیات برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را تشریح کرد.

دکتر حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز گفت: براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی برای 20 کد رشته امتحانی که پذیرش آنها با آزمون است در بعدازظهر روز جمعه 13 مرداد ماه جاری در 74 شهرستان و 83 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه آزمون فوق راس ساعت 15 آغاز می‌شود، گفت: درب‌های ورودی آزمون ساعت 14:30 دقیقه بسته خواهد شد لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درب‌های محل برگزاری آزمون ممانعت به عمل خواهد آمد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشوربا با بیان اینکه داوطلبان برای حضور در جلسه آزمون پرینت کارت شرکت در آزمون،کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به همراه داشته باشند، گفت: در جلسه آزمون به کلیه داوطلبان بسته حاوی دفترچه سئوال و یک پاسخ نامه نیز داده خواهد شد و در مستطیل بالای پاسخ‌نامه نام خانوادگی، نام، شماره داوطلب و کد رشته امتحانی هر داوطلب درج شده و داوطلبان پس از اطمینان از صحت مندرجات بسته حاوی دفترچه سوال و پاسخ‌نامه، لازم است اقدام به بازنمودن پوشش پلاستیکی کرده و مشخصات خود را ذیل پاسخ‌نامه و در محل مربوط درج و آن را امضاء نمایند.

توکلی تاکید کرد: کلیه دفترچه‌های سوال آزمون داوطلبان شخصی سازی شده، شماره داوطلبی، نام و نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است و این دفترچه دارای تنوع بوده و به تناسب در انواع A، B، C تقسیم می‌شود.

وی همچنین خطاب به داوطلبان گفت: با توجه به این که سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقای کیفی حوزه‌های برگزاری آزمون نیاز به نظرات ارزشمند داوطلبان حاضر در جلسه آزمون به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزشیابی حوزه‌ها دارد، ضرورت دارد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون نسبت به تکمیل پرسش ‌نامه ارزیابی حوزه‌های امتحانی در این آزمون از تاریخ 13 مرداد ماه تا 20 مرداد ماه 1396 بر روی سایت سازمان سنجش اقدام کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس ضوابط، پذیرش در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای ۶۷ کد رشته امتحانی به شرح مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام صورت می‌گیرد. همچنین پذیرش در ۲۰ کد رشته امتحانی از ۶۷ کد رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۴۷ کد رشته امتحانی دیگر از کد رشته‌های امتحانی صرفا براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد.

وی در خصوص زمان توزیع کارت شرکت در آزمون گفت: کارت شرکت در آزمون داوطلبان ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش در آن‌ها با آزمون است در روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۹۶ بر روی سایت سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد ، لذا ضرورت دارد داوطلبان از این تاریخ تا ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۱۲ مرداد ۹۶ با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ‌براساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۶ برای ۲۰ کد رشته امتحانی که پذیرش براساس آزمون است هفته آخر شهریورماه جاری بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

دکتر توکلی در پایان خطاب به علاقه مندان به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی گفت: داوطلبانی که علاقه‌مند به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیز هستند ضرورت دارد براساس اطلاعیه این دانشگاه که به طریق مقتضی و در مهلت مشخص شده برای سایت مرکز آزمون دانشگاه مذکور قرار داده می‌شود با مراجعه این دانشگاه و براساس شرایط و ضوابط اعلام شده نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه از کد رشته‌های مربوط اقدام کنند.

203

163 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار