جزییات تخفیفات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی/از تسهیلات برای دانشجویان مناطق محروم تا شرایط ویژه دانشجویان ممتاز علمی

یکشنبه 8 مرداد 1396 - 10:45
کد مطلب: 821013
تخفیف شهریه

دانشگاه آزاد اسلامی در راستای اجرای عدالت آموزشی وفراهم  آوردن امکان تحصیل افراد محروم و کم بضاعت و همچنین بمنظور تشویق دانشجویان نخبه و پژوهشگر  تسهیلات و تخفیفاتی در نظر گرفته است.

به گزارش ایسکانیوز، دانشگاه خوب دانشگاهی است که موجب آرامش و اطمینان خاطر دانشجو شود . دانشگاه باید همواره حامی دانشجویان خود باشد تا دانشجویان بدون دغدغه های مالی بتوانند به تحصیل بپردازند. دکتر ولایتی رییس هیات موسس و هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی همواره در سخنان خود بر اجرای عدالت آموزشی و حمایت از دانشجویان محروم تاکید کرده در همین راستا این دانشگاه تسهیلات و امکانات بسیاری را برای افراد محروم و همچنین نخبگان و پژوهشگران در نظر گرفته که در زیر به انواع تخفیفات شهریه و شرایط دریافت آن اشاره شده است.

دانشجویان ممتاز علمی

این دانشجویان اگر موفق به دریافت رتبه اول تا سوم ورودی هر رشته مقطع و در هر سال تحصیلی باشند می‌توانند از تخفیف‌های دانشجویی استفاده کنند.

کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته: در هیچ درسی نمره کمتر از 12 نداشته و میانگین نمرات در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم‌پزشکی 17، علوم پایه و کشاورزی 18، علوم انسانی و هنر از 19 کمتر نباشد.

کارشناسی‌ارشد: در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات در رشته‌های فنی و مهندسی و علوم‌پزشکی 16، علوم‌پایه و کشاورزی 17، علوم‌انسانی، هنر و پزشکی از 18 کمتر نباشد.

دکتری: در هیچ درسی نمره کمتر از 14 نداشته و میانگین نمرات کمتر از 16 نباشد.

نفرات برتر آزمون‌ها

این تخفیف‌ها با توجه به رتبه داوطلبان، گروه آزمونی و مقطع تحصیلی متفاوت است که به‌طور نسبی به 30 نفر برتر آزمون‌ها از 15 تا 25 درصد تخفیف ارائه می‌شود. البته این ماده شامل پذیرفته‌شدگان مقطع دکتری تخصصی نمی‌شود. همچنین سقف مجاز اعطای تخفیف برای واجدین شرایط این ماده در مقاطع کارشناسی پیوسته هشت نیمسال، کارشناسی‌ارشد چهار نیمسال و برای دکتری حرفه‌ای 10 نیمسال است. در صورتی‌که دانشجویان مشمول این ماده در هر نیمسال از دوره تحصیلی خود مشروط شوند از نیمسال بعد مشمول اعطای تخفیف نخواهند بود.

دانشجویان قهرمان

این تخفیف یکی از موارد وسوسه‌انگیز دانشگاه آزاد اسلامی است، که از پنج تا 100 درصد متغیر است! قهرمانی استانی تا 15 درصد، قهرمانی کشوری تا 25 درصد، مسابقات سراسری دانشگاه آزاد اسلامی، المپیاد دانشجویی کشور تا 30 درصد، مسابقات بین‌المللی تا 80 درصد و المپیک و پارالمپیک تا 100 درصد از جمله این موارد است.

دانشجویان قاری و حافظ قرآن کریم

این تخفیف شهریه‌ای نیز از پنج تا 30 درصد متغیر است، به‌طوری که دانشجویانی که در رشته‌های حفظ و ترجمه فارسی قرآن‌کریم و قرائت در مسابقات یا جشنواره‌های قرآن و عترت داخلی یا خارجی حائز رتبه می‌شوند می‌توانند از این تخفیف‌ها استفاده کنند. زمان اعطای تخفیف شهریه، اولین نیمسال تحصیلی پس از احراز رتبه و دریافت گواهی و تاییدیه مربوطه است و کانون قرآن و عترت واحد باید آن را تایید کند.

پژوهشگران

این تخفیف نیز یکی از مواردی است که دانشجویان فعال در حوزه پژوهشی می‌توانند تا سقف 35 درصد از آن استفاده کنند؛ چاپ مقاله در همایش‌ها و مجلات معتبر، ترجمه، تالیف و گردآوری کتاب و رتبه‌های اول تا سوم مسابقات علمی از این دست موارد است.

چند دانشجویی

این تخفیف نیز برای خانواده‌هایی که همزمان بیش از یک دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی دارند و توان پرداخت شهریه را به صورت کامل ندارند، است. این تخفیف که دارای شرایط خاص است از پنج تا 25 درصد به دانشجویان تخفیف شهریه ارائه می‌دهد.

دیگر تخفیف‌ها

جدا از موارد گفته شده تخفیف‌های دیگری نیز هست که برای برخی از دانشجویان می‌تواند قابل تامل باشد؛ طرح‌های کارآفرینی تا سقف 30 درصد، نفرات برتر مسابقات فرهنگی‌هنری تا سقف 20 درصد و اعضای خانواده کارکنان و اعضای هیات‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر موارد است.

203

163 / 24

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار