معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه 

نگاه ویژه دانشگاه آزاد ارومیه به موضوعات پژوهش محور

دوشنبه 16 مرداد 1396 - 00:03
کد مطلب: 823885
بحری

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با اشاره نگاه ویژه واحد ارومیه به موضوعات پژوهشی گفت: ما در قسمت دانش بنیان برای رسیدن ایده ها به تجاری سازی از دانشجویان و ایده های آنان حمایت میکنیم همانگونه که مرحوم هاشمی رفسنجانی تاکید موکدی بر توجه به موضوعات پژوهشی داشتند.

به گزارش ایسکانیوز،دکتر جمال بحری با اشاره به بحران آب و مشکلات عدیده ای که در آینده برای تامین آب وجود خواهد داشت گفت: طی همکاری و تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی با جهاد کشاورزی، دانشگاه درصدد است از زمین های کشاورزی دانشگاه با استفاده از روش کشت گلخانه برای تامین بخشی از نیازهای غذایی و کمک به مصرف بهینه آب در منطقه استفاده کند.

بحری ادامه داد: 9 پروژه کشت گلخانه ای برای واحدهای ارومیه، مهاباد و خوی پیش بینی شده که امید است با رایزنی های انجام شده امسال کشت گلخانه ای دانشکاه آزاد واحد ارومیه عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی و بودجه ریزی، آموزش، حمایت از شرکت های دانش بنیان و آینده پژوهی از فعالیت های مهم و اثرگذار معاونت برنامه ریزی دانشگاه بوده که ارائه سالانه 40 ساعت باز آموزی کارمندان، حمایت از ایده و کمک به تجاری سازی کالابخش از اقدامات دانشگاه آزاد در راستای توسعه علمی و پژوهشی است..

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز در ادمه این نشست با اشاره به ایجاد فضاهای مناسب در این واحد گفت: دانشگاه آزاد ارومیه از لحاظ ساختمان ها و زمین ها، بالغ بر ۹۰ هکتار و بالغ بر ۷۰۰۰۰ مترمربع فضای سرپوشیده در ۶ فاز مختلف در حال ارائه خدمات است.

دکتر کیوان فرزادخاطر نشان کرد: تمامی بررسی های لازم برای کاهش ترافیک و مشکلات پارکینگ دانشجویان صورت گرفته و امیدواریم با انجام اصلاحات لازم و تعبیه پارکینگ مناسب، مشکلات دانشجویان را کاهش دهیم.

معاون اری و امور مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز در ادامه با بیان اینکه هیچ دانشجویی به دلیل عدم پرداخت شهریه از حضور در امتحانات و ادامه تحصیل باز نمانده است گفت: ها منبع درآمدی دانشگاه، شهریه دانشجویان است و اگر مشکلی نیز در پرداخت شهریه رخ دهد دانشگاه همکاری لازم را با دانشجویان دارد.

دکتر قاسم سامعی افزود: واحد ارومیه طی یکسال از محل صندوق رفاه دانشجویی، ۳۲۷۹ وام کوتاه و بلندمدت و با هزینه بالغ بر ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به دانشجویان پرداخت کرده است.
وی اضافه کرد: همچنین از محل صندوق وام وزارت علوم در نیمسال اول ۶-۹۵ هیچ سهمی به واحد ارومیه داده نشد ولی در نیمسال دوم ۲۸۵ فقره وام بلند مدت با مبلغ ۳.۹ میلیارد تومان اختصاص و به دانشجویان پرداخت کردیم.
معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد ارومیه تصریح کرد: در بخش کمک هزینه ازدواج دانشجویی، از محل بودجه جاری دانشگاه، ۸۰۰میلیون تومان وام ازدواج به دانشجویان پرداخت کردیم که همه آنها از منابع شهریه دانشجویان پرداخت شده است.

202

94 / 165

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار