شرکت علیصدر عضو هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی شد

دوشنبه 16 مرداد 1396 - 12:28
کد مطلب: 823990
غار علیصدر

برای نخستین بار در ایران شرکت سیاحتی علیصدر به عضویت هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی درآمد و این موفقیت، رهاوردی ارزشمند برای صنعت گردشگری ایران به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، سازمان جهانی گردشگری مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل است که در رابطه با امور جهانگردی سیاستگذاری می کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده ترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است.
این سازمان با بیش از یک هزارو 120عضو از 150 کشور در حوزه گردشگری بین المللی فعالیت می کند و اعضای هیات رئیسه آن متشکل از 12 عضو برای مدت چهارسال با رای اعضای وابسته انتخاب می شوند همچنین رئیس هیات مدیره این سازمان ازسوی رئیس سازمان ملل منصوب می شود.
در اوایل مردادماه جاری، انتخابات هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی برگزار و با تلاش شرکت سیاحتی علیصدر همدان، این مجموعه به عنوان عضو هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی انتخاب شد.
شرکت سیاحتی علیصدر که از سال 1370 با همکاری سازمان ایرانگردی و جهانگردی، سازمان همیاری شهرداری های استان و شهرداری همدان و با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای ارائه خدمات بهتر برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در منطقه علیصدر ایجاد شد و تاکنون به عنوان متولی غار علیصدر فعالیت کرده؛ اکنون به عنوان نماینده ایران، یک کرسی از 12 کرسی هیات رئیسه سازمان جهانی توریسم را به خود اختصاص داده است.
معاون امور عمرانی استانداری همدان با اعلام خبر انتخاب شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان عضو هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی گفت: فرایند رای گیری اعضای هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی از بین 268 کاندید و با حضور یک هزارو 120 عضو این سازمان انجام شد و شرکت سیاحتی علیصدر همدان توانست با 50 درصد آرای مثبت، حتی بیشتر از شرکت های آمریکایی مطرح با سابقه فعالیت بیشتر، این جایگاه را به دست آورد.
محمودرضا عراقی افزود: عضویت علیصدر در هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی، امتیاز بزرگی برای صنعت گردشگری ایران محسوب می شود.
وی بیان کرد: با این اتفاق، ظرفیت ها و داشته های طبیعی و گردشگری ایران می تواند در مجامع جهانی در حوزه گردشگری مطرح شود و صنعت گردشگری کشورمان را متحول کند.
وی با بیان اینکه عضویت در هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی می تواند در زمینه رشد شاخص های فرهنگی ایران نیز موثر باشد، گفت: عضویت در این سازمان زمینه ای را فراهم می کند تا ایران در حوزه گردشگری به جایگاه واقعی خود دست یابد و در این زمینه شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان نماینده ایران به وظیفه ملی خود عمل می کند و طرح های خود را ارائه می دهد.
وی تصریح کرد:برای نخستین بار است که ایران به عضویت هیات رئیسه این سازمان در آمده است و شرکت سیاحتی علیصدر تلاش می کند با این امکان فراهم شده زمینه افزایش آمار ورود گردشگران خارجی به کشور و استان همدان را فراهم کند.
وی با بیان اینکه گردشگری محور توسعه همدان به شمار می رود ابراز امیدواری کرد: بتوان با پیوستن به هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی، شاهد افزایش روز افزون حضور گردشگران خارجی در استان همدان باشیم.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان نیز گفت: جایگاه ایجاد شده برای شرکت سیاحتی علیصدر می تواند با ایجاد فرصت های بیشتر در حوزه گردشگری دنیا برای ایران با محوریت همدان وغار علیصدر تحولات شگرفی ایجاد کند.
حمیدرضا یاری اضافه کرد:این عضویت فرصتی است تا غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی قابل قایق رانی جهان به مردم دنیا معرفی شود و بی تردید افزایش گرایش و استقبال گردشگران خارجی برای بازدید از این اثر شگفت انگیز از جمله رهاوردهای آن خواهد بود.
وی طراحی سیاست گذاری ها در حوزه گردشگری بین المللی، پیش نویس برنامه کاری، پیگیری، اجرا و یکپارچه سازی برنامه های کل سازمان جهانی گردشگری را از جمله وظایف هیات رئیسه سازمان جهانی گردشگری برشمرد و گفت: ارتباط مستقیم مدیر بازرگانی شرکت علیصدر با اعضای این سازمان و ارائه طرح ها و ایده های شرکت موجب جذب رای مثبت اعضای سازمان توریسم جهانی شد و ادامه این روند می تواند این جایگاه را پایدار کند.
وی بیان کرد:با ورود ایران به اعضای هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی و اجرایی شدن طرح های پیشنهادی،نقش ایران در حوزه گردشگری بین المللی پررنگ تر از گذشته می شود و ایران در مسیر گردشگری بین المللی قرار می گیرد .
یاری اظهار کرد: ایران از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز اتصال غرب به شرق قرار دارد و این می تواند امتیاز بسیاری خوبی در حوزه گردشگری برای کشور باشد و با اجرای طرح های پیشنهاد شده شرکت علیصدر به سازمان توریسم جهانی این امکان فراهم می شود که تورهای گردشگری بین المللی مسیر گردشگری خود را از ایران انتخاب کنند.
مدیر واحد بازرگانی شرکت سیاحتی علیصدر همدان نیز در خصوص آیتم هایی که موجب عضویت این شرکت در هیات رئیسه سازمان توریسم جهانی شد گفت:با ارائه طرح های نوآورانه در حوزه گردشگری و پیشنهاد طرح خوشه های گردشگری موفق به جلب نظر اعضای این سازمان شدیم.
مصطفی عزیزیان افزود: طرح ایجاد خوشه های گردشگری که اقدامی مشابه خوشه های صنعتی است تاکنون در دنیا مطرح نشده بود و ارائه این طرح در سازمان جهانی توریسم با استقبال خوب اعضا مواجه شد.
وی ادامه داد: همان گونه که در بخش صنعت مجموعه ای از واحدهای تولیدی دارای رویکرد مشابه و بازار مشترک، خوشه های صنعتی را تشکیل می دهند می توان با اجرای طرح خوشه های گردشگری این شرایط را فراهم کرد که برای نخستین بار، جاذبه های گردشگری همگون در سراسر دنیا در یک خوشه قرار گیرند و جامعه هدف مشترکی پیدا کنند.
وی توضیح داد:به طور مثال می توان در قالب این طرح، برای غارهای توریستی جهان از جمله غار علیصدر ، یک تور گردشگری بین المللی تدارک دید و این اقدام برای دانشگاهیان، غارشناسان و علاقه مندان به این حوزه بسیار جذاب خواهد بود.
عزیزیان اضافه کرد: به طور مثال در قالب این طرح ، هتل های عضو سازمان توریسم جهانی که نیاز واحدی دارند می توانند به صورت یک خوشه گردشگری فعالیت و از این طریق نیازهای گردشگری خود را تامین کنند و با این اقدام ورودی مسافران خاص به این هتل ها در قالب یک تور ویژه اتفاق می افتد و متعاقب نیازها به این مسافران سرویس داده می شود.
وی تخصصی ، ابتکاری و نوآورانه بودن طرح های ارائه شده از سوی شرکت سیاحتی علیصدر همدان به سازمان توریسم جهانی را از جمله دلایل رای آوردن این شرکت در انتخابات هیات رئیسه عنوان کرد و گفت: از آنجا که این طرح برای اولین بار مطرح می شد اعضای سازمان جهانی بسیار از آن استقبال کردند و بعد از شنیدن اهداف این طرح ها اذعان داشتند با اجرایی شدن این طرح های گردشگری، بازار جهانی گردشگری رونق می یابد.
وی بیان کرد: اجرای طرح های پیشنهادی این شرکت برای همه کشورها در حوزه گردشگری منفعت دارد و می تواند در ایران که ظرفیت های ویژه دارد تحولی عظیم در حوزه گردشگری ایجاد کند.

703

110 / 14

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار