مشمولان غایب  با پرداخت جریمه می توانند گواهینامه بگیرند

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت مشمولان غایب واجد شرایط که حداقل 30 درصد مبلغ جریمه را به صورت نقدی پرداخت و اقساط تعیین شده را نیز به صورت مرتب واریز کرده اند، می توانند برای اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه واجدین شرایط قانون جریمه مشمولان غایب همچنان می توانند برای ثبت نام اقدام کنند، ضوابط مربوط به نحوه اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی برای این دسته از مشمولان را تشریح کرد.

سردار ابراهیم کریمی درباره امکان اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی برای مشمولان غایب واجد شرایط که به صورت اقساطی در این طرح شرکت کرده اند چنین اظهار کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولان غایب واجد شرایط که حداقل 30 درصد مبلغ جریمه را به صورت نقدی پرداخت و اقساط تعیین شده را نیز به صورت مرتب واریز کرده اند، می توانند برای اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی اقدام کنند.
وی درباره فرآیند اجرایی قانون جریمه مشمولان غایب در سال 96، اظهار کرد: مشمولان غایبی که تا پایان سال 96، بیش ازهشت سال غیبت دارند، همچنان می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) در قانون جریمه مشمولان غایب ثبت نام کنند.
وی با اشاره به اینکه این طرح از سال 94 آغاز شد و تاکنون 320 هزارتن کارت معافیت از خدمت را دریافت کرده اند، افزود : مشمولانی که در سال های قبل برای بهره مندی از این قانون فقط ثبت نام کرده و مبلغی را واریز نکرده اند، می بایست مجددا جهت ثبت نام به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) مراجعه کنند.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه در سال جاری حدود 30 هزارنفر به صورت نقدی و یا اقساط ثبت نام کرده اند، افزود: در پرداخت اقساطی، مبلغ تعیین شده می بایست تا پایان سال 96 به طور کامل تسویه حساب شود، لذا متقاضیان هرچه سریع تر در فرصت تعیین شده درخواست خود را از طریق دفاترخدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ثبت کنند تا از تسهیلات در نظر گرفته شده، بهره مند شوند.
جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد : مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که بیش از هشت سال غیبت دارند، فقط تا پایان سال جاری می توانند به کشور تردد داشته باشند.
وی ، افزود: این دسته از مشمولان می بایست تا پایان سال جاری نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود ، از طریق ثبت نام در قانون جریمه مشمولان غایب و یا انجام خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

705

کد خبر: 829450